SONRAKİ MAÇ
Akhisar Belediyespor
V
Antalyaspor A.Ş.
28.01.2018  16:00Spor Toto Akhisar StadıBİLET AL!
Judo

Teknik Sorumlu : Savaş BAT

Antalyaspor Kulübü Derneği'ne bağlı olarak sportif  çalışmalarını sürdüren Judo branşı 2012 yılında bay ve bayan  25 sporcu ile Antalyaspor bünyesinde faaliyetlerine başladı. Kulüp olarak İlk resmi yarışmasına 5 sporcu ve 1 antrenör ile Nisan 2013 yılında Hatay ilinde yapılan Yıldızlar Türkiye Şampiyonası'na katıldı. 

Başarıları

Çalışmaların 2.yılında Mayıs 2014 yılında Karaman ilinde Yapılan Yıldızlar Türkiye Şampiyonası'na 10 sporcu ve 1 antrenör ile katılan Antalyaspor judo branşı sporcusu Ali Şevkattin 55kg. Türkiye 2. si olmuştur. Ali Şevkattin, Milli Takıma girerek ülkemizi ve Antalyasporu temsilen Temmuz 2014 yılında Bulgaristan’ın Plovdiv kentinde yapılan  Yıldızlar Balkan Şampiyonası'na katılmıştır. 

2014 Yılında Spor Genel Müdürlüğü'nün düzenlediği ve 3 etaptan oluşan  Anadolu Yıldızları  Müsabakalarında 9 kişiden oluşan  Antalya il karmasını 7 sporcu ile Antalyaspor Judocuları oluşturmuş ve 1. Etaptan Akdeniz Şampiyonu olarak, 2.etaptan Anadolu Gruplar 3.sü olarak çıkmış ve Türkiye Şampiyonası finallerine Samsuna gitmiştir. Samsun'da 12 il arasından Erkekler kategorisinde 8. olmuştur.

2015 yılında Spor Genel Müdürlüğü'nün düzenlediği ve 3 etaptan oluşan Anadolu Yıldızları  müsabakalarında 9 kişiden oluşan  Antalya il karmasını 6 sporcu ile Antalyaspor judocuları oluşturmuş ve 1. etaptan Akdeniz Şampiyonu olarak, 2.etaptan Anadolu Gruplar 4.sü olmuş, ancak finallere 12 ilden ilk 3 takımın gideceği ve takım 4. olduğu için finallere gidilememştir.

2014 yılında minikler kategorisinde 1 sporcu, 1 antrenör ile Eskişehir' de yapılan Minikler Türkiye Şampiyonası'na katılmıştır.

2015 Yılında Kırşehir ilinde yapılan Yıldızlar Türkiye Şampiyonası'na 2 erkek, 5 bayan sporcu ve 1 antrenör ile katılmış olup, erkeklerde Deniz Davraz 7.si, kızlarda da Şükriye Sonsun 5.olmuştur.

Antalyaspor Kulübü judo branşında; Minikler, Yıldızlar ve Ümitler kategorilerinde olmak üzere çalışmalarına takım halinde devam etmektedir.

 

 

 

PUAN DURUMU
A-TAKIM OYUNCULARI
FOTO GALERİ