Hentbolde Yeni Transferlerimiz
Antalyaspor
11.07.2016 - 00:00, Son Güncelleme:

Hentbolde Yeni Transferlerimiz

Antalyaspor Hentbol takımımız yeni sezon öncesi transfer çalışmalarına devam ediyor. Kırmızı-beyazlı takım Karadağlı iki oyuncu ile anlaştı.

Takımımız geçtiğimiz sezon Zağnos Hentbol takımında forma giyen 22 yaşındaki Bozidar Nikocevic ile anlaştı. Karadağ Milli takımında da forma giyen 1.85 boyundaki orta oyun kurucu Nikocevic ile de Antalyaspor 1 yıllık sözleşme imzaladı.

Kırmızı-beyazlı takımın bir diğer transfer ise yine Karadağ Milli takımında forma giyen sağ kanat oyuncu Boris Sekaric oldu. 23 yaşında olan Sekaric geçtiğimiz sezon Bosna Hersek takımı Borac’ta forma giydi. 1.91 boyunda olan Sekaric ile Antalyaspor 1 yıllığı opsiyonlu 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Transferler hakkında bilgi veren Antalyaspor Hentbol Şube Sorumlumuz Hakan İrban, “Transferde aceleci davranmıyoruz, ekonomik olarak bize en uygun oyuncuları kadromuza katmak için antrenörümüz Okan Halay’ın istekleri doğrultusunda sabırla arayışlarımız ve görüşmelerimiz devam ediyor. Bu doğrultuda Karadağ Milli takımında da oynayan çok değerli iki oyuncuyu daha Antalyaspor’a kazandırdık” ifadelerini kullandı.

Yeni transferler hakkında bilgi veren İrban, “Nikocevic geçtiğimiz sezon Türkiye Süper Lig’in en iyi orta oyun kurucuları arasında gösteriliyordu. Transfer listemizin en üst sıralarda yer alan bir oyuncuydu. Uzun süren görüşmeler sonunda ortak noktada buluştuk ve anlaştık. Diğer transferimiz Boris Sekaric’in de bu sezon ligde fark yaratacağına inandığımız bir oyuncu. Sekaric, geçtiğimiz sezonlarda hem Şampiyonlar Ligi hem de Seha Ligi’nde zorluk derecesi yüksek maçlarda forma giydi. Kanat oyuncu olmasına rağmen 1.91 boyunda olması sayesinde hem savunmamıza ciddi katkı verecek hem de hücumda en önemli kozlarımızdan biri olacak” dedi.

Transfer çalışmalarının devam ettiklerini ifade eden İrban, “Transferde sona geldik. Karar aşamasındayız. Bir tane kaleci ve bir tane sol oyun kurucu alarak iskelet kadromuzu tamamlayacağız. Ardından sayısal olarak eksik olan bölgelerimize oyuncu takviyesi yapabiliriz” dedi.

 

 

© 2020, Antalyaspor Resmi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır.