Basın Toplantısı
Antalyaspor
19.11.2015 - 00:00, Son Güncelleme:

Basın Toplantısı

Basın Toplantısı 19.11.2015

 

Tesislerimizde yapılan basın toplantısında Yönetim Kurulu Başkanımız Gültekin Gencer'in Konuşması
“Antalyamız, bu yıl Antalyaspor Eto'o transferiyle dünya gündemine oturduğu gibi G20 zirvesinin Antalya'da yapılmış olmasıyla yine dünya gündeminde ilk sırayı almıştır ve Antalya şehri ülkemizin isminin önüne çıkarak vitrin olmuştur. Bizde Antalya şehri ve Antalyaspor Yönetimi olarak G20'nin Antalya'da kusursuz bir şekilde gerçekleşmiş olması dolayısıyla devletimizin ve şehrimizin tüm organlarına, emeği geçen herkese teşekkürü borç biliyoruz.
Bilindiği üzere geçen hafta içinde İtalya'da yaptığımız bir dizi ziyarette Andrea Pirlo başta olmak üzere isimlerinin açıklanmasını henüz istemediğimiz başka yıldız futbolcuların menajerleriyle görüşmüş bulunuyoruz. Kendileri maddi koşulları öne sürmeden Antalyaspor'da oynamayı istediklerini ifade ettiler.
Andrea Pirlo'nun Kasım ayı içinde ABD'de play off yarı final maçları olmasından, antrenman ve kamp dönemi devam etmesinden ötürü Aralık ayında final oynayabilme ihtimalinin ardından Antalya'ya gelmemesiyle ilgili bir sebep yoktur.
Antalyaspor adı geçince masaya oturmayacak yıldız olmaması bizi fevkalade mutlu etmektedir. Bu noktadan hareketle Antalya markasının şehirde yaşayan seçilmiş, atanmış, turizmci, sanayici her kesimin bu bilincin farkında olması gerekir.
Yıldız transferler, G20 zirvesi derken Expo 2016 ile Antalya güzel bir yıl yaşayacak. Expo ile ilgili ciddi tanıtım çalışmaları ciddi bütçelerle yapılıyor. Antalyaspor'un bütçesi bellidir ve sponsorlar desteğiyle Eto'o' yu transfer etmiştir. Dolayısıyla şehrin tanıtımı yönünde ortak çalışmalar yapılması kaçınılmazdır.
Antalyaspor Kulübü olarak Expo'nun açılışını, büyük yankı uyandırması bakımından Andrea Pirlo ve Ronaldhinho ile yapmayı ve bu yıldızları Expo'nun desteğiyle Ocak ayı içinde Antalyaspor'a kazandırmayı çok arzu ediyoruz. Bu durum Antalyamız için bir fırsattır ve fırsatı da Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımız, Antalya Milletvekilimiz Sayın Mevlüt Çavuşoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Menderes Türel olmak üzere hep birlikte gerçekleştirmeyi istiyoruz. Antalyaspor'un altyapısı buna hazırdır ve söz konusu yıldız futbolcular Antalyaspor'a gelmeye gönüllüdür.
Arzumuz şehrimizin etkin aktörlerinden maddi manevi destektir ve bu desteği alacağımıza bizim hiç şüphemiz yoktur.”

© 2021, Antalyaspor Resmi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır.