Başkanımız Cihan Bulut ve Yönetim Kurulumuz Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi
Antalyaspor
15.02.2018 - 00:00, Son Güncelleme:

Başkanımız Cihan Bulut ve Yönetim Kurulumuz Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi

Antalyaspor A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanımız Cihan Bulut ve Asbaşkanlarımızdan Şefik Öz, Basın Sözcümüz Prof. Dr. Cumhur Arıcı, Basketboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Güray Kanan ve Altyapılardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Sezgin Özer basın mensuplarıyla bir araya geldi. Atilla Vehbi Konuk Tesisleri'mizde düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında yöneticilerimiz basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Göreve geldikten sonra sıkıntıları aşmak için çok çaba harcadıklarını ifade eden Başkanımız Cihan Bulut, “Sıkıntılarımız vardı. Sıkıntıları aşmak için pazar günleri dahil gece-gündüz çalıştık. Maddi sıkıntılar var. Daha önceden kaynaklanan transfer yasağı demek istemiyorum, bu sıkıntılar vardı. Yönetim kurulu üyeleri arkadaşlarımızla toplantılar yaparak aştık. Çok zor bir dönemde, zor bir göreve talip olduğumuzu biliyorduk. Göreve talip olduğumuzda bize ateşten gömlek giydiğimizi söylediler. Göreve seve seve talip olduğumu bir kez daha söylüyorum. Antalyaspor'un mevcut durumlarındaki sıkıntılarını çalışarak şeffaf yönetim sergileyerek aşacağımızı düşünüyorum. Mühim olan zoru başarmaktır. Biz yönetim olarak kulübe emek veren bir yönetim sergiliyoruz. Başkan olarak tüm görüşmeleri ve transferleri hocalarımız ve ekibiyle görüşerek yapıyoruz” dedi.

“YARINLAR ANTALYASPOR İÇİN ÇOK GÜZEL OLACAK”

Yarınların Antalyaspor için çok güzel olacağını dile getiren Bulut, “Biz iyi niyetli ve samimi olarak çalışıyoruz. Amacımız Antalyaspor'a çalışmak. Şahsi reklamlarımız olsun gibi asla ve asla bir yönetim değiliz. Her şeyi yönetimde konuşuyoruz. Konuştuklarımız mutabakatla sonuçlandırmaya çalışıyoruz. Göreve geldikten sonra yönetim kurulu olarak 25 milyonun üzerinde para bulduklarını belirten Cihan Bulut, “Borç ve finans yapımız ayarlanmak üzeredir. Projelerle ilgili önümüzü Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel açmıştır. Ellerinden geleni yapacaklarını söylemişlerdir. El birliğiyle Antalya'da yaşayan gerek siyaset yapan gerek diğer kişiler olsun Antalyaspor'u hak ettiği yere ulaştıracağız. Takıma her türlü ödemeleri yaptıklarını ifade eden Antalyaspor Başkanı Bulut, eksikleri olduğunu ve ellerinden geldiği kadar borçları ödediklerini söyledi. Bulut, “Futbolcularımız da anlayışla karşılıyor. İlerleyen günlerde inşallah borçlarımızı kapatacağız” diye konuştu.

“KULÜBÜN BANKALARA BORCU 205 MİLYON CİVARINDA”

Ali Şafak Öztürk zamanında ödenmeyen hiçbir borcun olmadığını dile getiren Cihan Bulut, bankalara olan borçlarının 205 milyon civarında olduğunu dile getirdi. Bulut, “Artı faiz, artı başka gelen dosyalar hariç gelir kaynaklarımız da olacak. Aylık 1 milyon Euro civarında azalma oldu. Önümüzdeki birkaç projede kulübe ciddi kaynaklar sağlayarak gelecek dönemlerle ilgili farklı projelerimiz var. Borcun sistemle finansal yöntemlerle dönmesi. Kaç para verirsek o parayı almak kaydıyla kulübe para aktarımı yapıyoruz. Helali hoş olsun diyen arkadaşlarımız var. Antalyaspor'un en büyük transferlerinden bir tanesi Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu'dur. Bana ilk teklif geldiğinde borç yükünde olmasına rağmen bu işten kaçmadım. Fakat başka arkadaşlarımız çıkarsa ben madden yardımcı olacağımı söyledim. Genel kuruldan birkaç gün önce istişarelerimizi yaptık. 3 yıllık genel kurulumuzu yaptık. 3 yıl bu yönetim kurulu inşallah devam edecek” dedi.

“MAÇ SAATİNDE PERSONELİNİZE İZİN VERİN!”

Antalyaspor Başkanı Cihan Bulut, “Yarın tekrar genel kurul olsa yine koşa koşa gelir tekrar aday olurum. Sıkıntılı dönemden çıkarabileceğimizden eminiz. Biz taraftarımıza güveniyoruz. Cumartesi günkü Kayserispor maçına herkesi bekliyoruz. Özellikle iş sahibi Antalyalı girişimcilerden maç saatinde çalışan personeline izin vermesini rica ediyoruz. Stadyumu tıklım tıklım doldurmak istiyoruz. Düşmeyeceğiz taraftarımızla barışığız. Onlar tribünde, biz yönetimde hoca ve futbolcular sahada düşmeyi düşünmüyoruz” açıklamasını yaptı.

© 2020, Antalyaspor Resmi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır.