Elmalılı Ömer'e Dernek Üyeliği
Antalyaspor
25.05.2017 - 00:00, Son Güncelleme:

Elmalılı Ömer'e Dernek Üyeliği

Antalya'nın Elmalı İlçesi'nde yaşayan ve görme engelli olmasına karşın Antalyaspor'umuzun evinde oynadığı tüm maçlarda tribündeki yerini alan Ömer Şentürk, Antalyaspor Kulübü Derneği'mizin Yönetim Kurulu tarafından Antalyaspor Kulübü Derneği'mize üye yapıldı.

Görme engelli olmasına karşın tribünden refakatçilerinin anlatımıyla maçı takip eden Elmalılı Ömer Şentürk'e Antalyaspor Kulübü Derneğimiz üyelik kartı, Döşemealtı Atilla Vehbi konuk Tesisleri'mizde düzenlenen törenle takdim edildi.

Düzenlenen törene, Antalyaspor Kulübü Derneğimiz Başkanı Nafiz Tanır'ın yanı sıra Antalyaspor Kulübümüz kurucularından Akay Ekim, Antalyaspor Kulübümüz eski Başkanlarından Özcan Kırmızıoğlu, Antalyaspor A.Ş. Asbaşkanlarımızdan Şefik Öz, Antalyaspor Kulübü Derneği yönetim kurulu üyelerimiz ve dernek üyelerimiz yer aldı.

“İLK ÜYEMİZ ÖMER ŞENTÜRK”

Antalyaspor Kulübü Derneği'mizin 2015 yılı itibariyle değişen tüzüğünde yer alan; ‘Antalyaspor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu, Antalyaspor'a maddi ve manevi katkıda bulunan en fazla 5 kişiyi üye yapabilir' maddesine göre Ömer Şentürk'ü üye yaptıklarını belirten Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı Nafiz Tanır, Antalyaspor Kulübü Derneği'nin bu tüzük maddesi işlemeye başladığı günden beri ilk üyeliği Ömer Şentürk'e verdiklerini söyleyerek; “Maçlarımızı Elmalı'dan gelip takip eden, yüreğiyle izleyen ve kulağıyla dinleyen ama herşeyi gören Ömer Şentürk'ü yönetim kurulumuz kararıyla Antalyaspor Kulübü Derneği üyesi yaptık. Kendisini tebrik ediyoruz” dedi.

“51 YIL ÖNCE SORSALAR ‘HAYAL' DERDİK”

Ömer Şentürk'ün üyelik kartını takdim eden Antalyaspor Kulübümüz kurucularından Akay Ekim, “Yıkılan Atatürk Stadyumu'nda 51 yıl önce, açık tribünün altında ilk kongremizi yaptığımızda, bugünü anlatsalar ‘Hayal' derdik. Ama görüyorum ilk defa görme şansı bulduğum bu yeni tesis ve tanıdığım yönetim kurulu üyeleriyle bu hayalin zaten gerçekleşmiş olduğunu gördüm. Zannediyorum ki; bütün büyük kulüpler 1900'lerde kurulmuş ve yüzyılı aşmıştır. 100 yılı aşan koca bir çınar olarak Antalyaspor'u sizlerin alkışlayacağını tahmin ediyorum ve buna gönülden inanıyorum” şeklinde konuştu.

“ANTALYASPOR, ORTAK PAYDAMIZ”

Ömer Şentürk için özel olarak hazırlanan Antalyaspor forması, atkı ve şapkasını hediye eden Antalyaspor Kulübümüzün eski Başkanlarından Özcan Kırmızıoğlu ise şunları söyledi: “Ortak bir paydamız var. O da Antalyasporlu olmamız. Kimimiz sporcu, kimimiz idareci, kimimiz taraftar. Ama ortak paydamız; Antalyaspor. Antalyaspor için iftihar etmek bizim en büyük hakkımız. Katkıda bulunmak vazifemiz. Antalyaspor, Türkiye'de 50 sene sonra elde ettiği kazanımlarıyla ülkenin 1. sırasında olacaktır. Ben eski bir Antalyasporlu olarak bu genç kardeşimizi büyük bir duyguyla katılımı tebrik ediyoruz.”

Antalyaspor Kulübü Derneği üyeliğine layık görülmesinin kendisi için büyük bir şeref olduğunu belirten Ömer Şentürk ise; “Değerli büyüklerimin bu kartı bana layık görüp, Antalyaspor Kulübü'ne üye yaptıkları için çok teşekkür ederim” dedi.

© 2021, Antalyaspor Resmi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır.