2017 - 2018 KORUMALI FUTBOL A TAKIMIMIZ

Antalyaspor Kulübü Derneği'ne bağlı olarak sportif çalışmalarını sürdüren Antalyaspor Korumalı Futbol Takımımız, 2014 yılında kurularak 2. Lig'de 2014-2015 sezonunda ilk mücadelesine başlamıştır.

Akdeniz Üniversitesi ile Antalya Bilim Üniversitesi öğrencilerinden oluşan takımımız, ilk maçını 16 Nisan 2015 tarihinde Ankara'da Bilkent Üniversitesi takımıyla oynamıştır. Türkiye Beyzbol, Softbol, Korumalı Futbol ve Ragbi Federasyonu (TBSF) Korumalı Futbol 2. Ligi'ne katıldığı ilk sezonda rakipleri Bilkent Üniversitesi, Mersin Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi ve Pamukkale Üniversitesi takımlarını geride bırakarak grubunu lider tamamlayan takımımız Play- Off'ta karşılaştığı Sakarya Üniversitesi takımına kaybederek 1. Lige çıkma hakkını kazanamamıştır.

İlk sezonda elde edilen bu başarının ardından takımımız 1. Lig hedefi doğrultusunda yeni bir yapılanmaya başlayan kırmızı-beyazlı ekibimiz, Türkiye'de profesyonel kulüp ve dernekler arasında korumalı futbol branşına destek veren tek takım olan olarak geçtiğimiz 3 sezonda da Türkiye 2. Liginde genç oyuncu kadrsoyula mücadeleye devam etmiştir.

Bu sezon da Türkiye Beyzbol, Softbol, Korumalı Futbol ve Ragbi Federasyonu (TBSF) Korumalı Futbol 2. Ligi'nin en genç takımı ünvanıyla sezona başlayan takımımız, 1. Lig parolasıyla mücadele etmektedir.

DİĞER HABERLER

© 2022, Antalyaspor Resmi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır.