Akay Ekim Son Yolculuğuna Uğurlandı
Antalyaspor
11.05.2022 - 11:30, Son Güncelleme:

Akay Ekim Son Yolculuğuna Uğurlandı

Fraport TAV Antalyaspor'umuzun kurucuları arasında yer alan, ilk genel sekreterimiz ve yaşayan son kurucu üyemiz Akay Ekim ebediyete uğurlandı.

Cumartesi günü yaşama veda eden Ekim için ilk tören Antalyaspor Hasan Subaşı Tesislerimizde yapıldı. U19 takımımızın futbolcuları tarafından taşınan ve kırmızı beyaz bayrağımıza sarılı tabutu önünde bir konuşma yapan Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanımız Emin Hesapçıoğlu, ailece de görüştükleri Akay Ekim'in vefatı nedeniyle duyduğu üzüntüyü dile getirerek bıraktığı emaneti daha da ileri taşıyacaklarını söyledi. Antalyaspor Vakfı Başkanımız Nafiz Tanır ise kulübün ilk tüzüğünün kendisine Akay Ekim tarafından verildiğini hatırlatarak bu büyük emaneti sonsuza dek taşıyacaklarını kaydetti. Antalyaspor Kulübü Derneği Haysiyet ve Sicil Kurulu Başkanı Turgay Soyer de Akay Ekim'in alkışlarla uğurlanması talebinde bulundu. Yapılan konuşmaların ardından merhum Akay Ekim önce alkışlarla sonra da dualarla uğurlandı. Akay Ekim'in Hasan Subaşı Tesislerimizdeki cenaze törenine ailesi, Muratpaşa Belediye Başkan Vekili Hüseyin Sarı, eski ve mevcut yöneticilerimiz, çalışanlar ve sporcularımız katıldı.

Törenin ardından merhum Akay Ekim'in cenazesi Muratpaşa Camisi'nde öğle namazından sonra kılınan cenaze namazına müteakip Uncalı Mezarlığı'nda toprağa verildi.

© 2022, Antalyaspor Resmi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır.