Kamuoyuna Duyurumuzdur
Antalyaspor
12.04.2022 - 18:21, Son Güncelleme:

Kamuoyuna Duyurumuzdur

Kamuoyuna duyurumuzdur;

Antalyaspor Kulübü Derneği ve Antalyaspor A.Ş. olarak tarihimizin sportif ve idari anlamda en yönetilebilir dönemlerinden birini yaşamaktayız.

Futbol takımımız, tüm ülkenin takdirini toplayan bir performansla kulüp rekoru kırarak, 10 maçlık yenilmezlik serisi ve Avrupa hedefiyle yoluna devam ediyor, altyapımızdan milli gençler çıkartıyoruz.

Futbolun yanı sıra, hentbol, voleybol, yüzme, masa tenisi, bisiklet, triatlon ve daha birçok branşta başarıyla mücadele ediyor, pırıl pırıl gençler yetiştiriyor ve kulübümüze yeni tesisler kazandırmak için gece gündüz çalışıyoruz.

Camiamızın huzurla, keyifle ve gururla izlediğine inandığımız bu mücadelemiz sürerken maalesef alışılageldiği üzere kaostan beslenen bazı mihrakların yine ortaya çıktığını görüyoruz.

Bugün birlik ve beraberlik içinde daha büyük hedeflere yürümemiz gerekirken Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) gibi saygın bir kurumun Antalya Şube Başkanlığını yürüten Şifa Çiçek'in, özellikle kulübümüzün önceki dönem başkanları için yaptığı hakaret içeren, yakışıksız, mesnetsiz, gerçek dışı yakıştırmalar ve çelişkilerle dolu ifadeleriyle karşı karşıya kalıyoruz.

Bilinmelidir ki;

Öztürk ailesi, iki farklı dönemde maddi ve manevi olarak kulübümüze çok kıymetli hizmetlerde bulunmuş olup çoğunluğu kendi döneminde oluşmamasına rağmen görevi bıraktıkları gün 80 milyon euro gibi bir rakamı ödemeyi kabul ve taahhüt etmiş, bu taahhüdü eksiksiz olarak günü gününe yerine getirmeyi sürdürmüştür.

Türk futbol tarihinde eşine rastlanmamış bir şekilde, büyük bir borç yükünü kulübümüzün üzerinden almışlardır ve kendilerinden sonraki yönetimlere mali olarak daha yönetilebilir bir kulüp teslim etmişlerdir. Bugün de kulübümüze desteklerini sürdürmeye devam etmektedirler.

Durum böyle iken, kulübümüzün çok daha kötü yönetildiği dönemlerde bile bu ağır eleştirileri yapamayanların kişisel hesaplarını kulübümüz üzerinden görmeye çalışmasına, bu başarılı performansımızı gölgeleme ve görmezden gelme gayretine, kulübümüze böylesine önemli hizmetler sunan eski başkanlarımızı itibarsızlaştırma çalışmalarına asla müsamaha göstermiyor ve kınıyoruz.

Antalyaspor Kulübü Derneği ve Antalyaspor A.Ş. olarak istikrarlı yükselişimizin engellenmesine müsaade etmeyeceğiz. Kamuoyuna saygılarımızla sunarız.

Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı
Emin Kemal Hesapçıoğlu
Antalyaspor A.Ş. Başkanı
Av. Aziz Çetin

© 2022, Antalyaspor Resmi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır.