Antalyaspor Vakfı

Vakfın Amacı ve Konusu

Antalyaspor Vakfı, amatör ve profesyonel sporların ve bu sporlarla uğraşan sporcularla çocukların ve gençlerin maddi sosyal ve kültürel bakımdan desteklenmesi için gerekli her türlü tedbiri almak amacıyla kurulmuştur.

İlkokul, ortaokul, lise, yüksek öğrenim ve dengi okullarda okuyan öğrencilerin sportif gelişmelerine hizmet ederek yardımcı olmak üzere vakfın imkanlarını seferber etmek, vakfın gelirlerinin en az % 10 'u vakfın eğitim tesislerinde kullanmak üzere burs, öğrenim kredisi, karşılıksız yardım, ayni ve nakdi destekler sunmak her türlü spor ve eğitim tesisi kurmak veya bu çalışmalara yardımcı olmak.

Bölge Türkiye Akdeniz Balkanlar ve Dünya Şampiyonalarında ayrıca olimpiyatlarda derece alan Antalya sporcularının nakdi ayni ve sair suretle ödüllendirilmesini sağlamak. Diğer spor organizasyonlarında derece alan Antalya sporcularına aynı şekilde ödüllendirmelerde bulunmak. Hentbol, Basketbol, Bisiklet, Korumalı Futbol (Amerikan Futbolu), Atletizm, Judo, Masa Tenisi, Su Topu ve Yüzme ve diğer tüm spor branşlarında kurulmuş amatör ve profesyonel spor klüplerinin ve sporcularının maddi ve manevi her alanda desteklenmesi için gerekli tüm çalışmaları yapmak.

Sporun tüm yaş grupları itibariyle kitleye yayılması ve her yaştaki insanın spor yapabilmesi için mümkün olan tüm hizmetleri vermek.

Spor bilgisinin yayılması için kitap, gazete, dergi gibi yayın organlarını kurmak, kurulmuş olanlara yardımcı olmak yurt dışından spor eğitimcisi getirmek Antalya'da spor yanında turizm sektörünün kalkınmasını sağlamak amacıyla çalışmalar yapmak turizme ara eleman yetiştirilmesi amaçlamak.

© 2021, Antalyaspor Resmi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır.