Bisiklet

Bisiklet

10 Ocak 2015 tarihinde Antalyaspor Kulübü öncülüğünde kurulan bisiklet takımımız, başlangıçta büyük erkekler ve 35+ master erkekler kategorilerinde 8 sporcuyla yarışmalara katılmaya başlamıştır.

Sezonun ilk 2 ayını herhangi bir sponsor desteği almadan tamamladıktan sonra, 2015 Mart ayından 2021 yilina kadar Fiberli PSL Elektronik'in desteğiyle yoluna devam etmiştir.

Kuruluşundan beri, Türkiye Bisiklet Federasyonu'nun tüm ulusal yarışları, yurt içinde düzenlenen Gran Fondo Yarışları ve UCI'nin (Dünya Bisiklet Birliği) her yıl düzenlediği uluslararası Gran Fondo Yarışları olmak üzere toplam 3 çeşit müsabakada ter döken bisikletçilerimiz, 2018 sezonundan itibaren elit erkek (19+) kategorisindeki sporcularıyla yurt içinde ve yurt dışında düzenlenen 2.2, 2.1 ve 1.2 uluslararası arışlarda da boy göstermeye başlamıştır.

2016 sezonunda ilk defa genç erkek (16/17 yaş) kategorisinde 5 sporcuyla yarışlara katılan takımımız, bu sporculardan 3 tanesini A milli takımına göndermiştir.

Şu ana kadar 2015 ve 2016'da UWCT Dünya Şampiyonası'nda Slovenya ve Danimarka'da ülkemizi ve kulübümüzü temsil etmiş olan takımımız, Avusturya Tirol, Yunanistan Rodos, Slovenya, Ljubljana ve İtalya Bormio (Stelvio) başta olmak üzere Avrupa'da birçok ülkede yapılan yarışlarda önemli dereceler elde etmiştir.

Son 2 yıldır kulübümüzün ilgi ve desteği ile yoluna devam eden pedallarımız, hemen hemen her yarışta kürsüde boy gostererek emin adımlarla ilerleyişini sürdürüyor.