Antalyaspor Kulübü Derneği'mize bağlı olarak sportif çalışmalarını sürdüren yüzme branşımız, kulübümüzün kuruluş tarihi olan 1966 yılında faaliyete geçmiştir. Sporcular ilk yıllarda çalışmalarını, Antalya Kaleiçi'nde denizde yaparak kulübü temsil etmeye başlamıştır. Konyaaltı'nda bulunan eski Süleyman Erol Yüzme Havuzu'nun 1973 yılında açılmasıyla Antalyalı yüzücüler, şehirlerine kısa sürede Türkiye rekorları ve şampiyonlukları getirmeye başlamış ve uzun bir süre ulusal anlamda önemli dereceler almışlardır.

1996 yılında Konyaaltı sahilindeki Süleyman Erol Yüzme Havuzu'nun yıkılmasıyla ara verilen çalışmalar, yüzme branşının yeniden canlanması amacıyla Antalyasporlu master yüzücülerin girişimiyle tekrar başlamış ve eski günlerde olduğu gibi şampiyon sporcular yetiştirmek üzere çalışmalarına start vermiştir. Halen antrenmanlarını Muratpaşa Belediyesi Süleyman Erol Yüzme Havuzu'nda, Atilla Vehbi Konuk Tesisleri'mizde ve Doğa Bilim Koleji Yüzme Havuzu'nda devam ettirmektedir.

Pandemide kapalı olan havuzlar sebebiyle iki yıl takım sporcusu yetiştirememeye bağlı olarak sayısı azalan takım sporcularımızın sayısı, pandemi sonrası yeniden artırarak Antalya ve Türkiye'nin en başarılı yüzme takımlarından biri haline gelmiş durumdadır.

Ayrıca Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi'ne (TOHM) en çok sporcu kazandıran kulüp olmanın gururunu yaşıyoruz.

Yüzme branşımız; kendini ispatlamış ve deneyimli antrenörler eşliğinde, pandemi sonrası 30'u A Takım seviyesinde olmak üzere, takıma girme mücadelesi veren 50 altyapı yüzücüsü ve 200'den fazla kursiyerle, en faal ve kapsamlı kulüp branşımız olarak dikkat çekmektedir.

Yüzme branşı spor okullarımıza kayıt için:
http://www.antalyaspor.com.tr/tr/yuzme-okullari/yuzme-okullari-on-kayit-formu.html
yuzme@antalyaspor.com.tr

0 537 440 94 94

YÜZME

© 2022, Antalyaspor Resmi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır.