Yüzme

Yüzme

Antalyaspor Kulübü'müze bağlı olarak sportif çalışmalarını sürdüren yüzme branşımız, kulübümüzün kuruluş tarihi olan 1966 yılında faaliyete geçmiştir. Sporcular ilk yıllarda çalışmalarını, Antalya Kaleiçi'nde denizde yaparak kulübü temsil etmeye başlamışlardır. Konyaaltı'nda bulunan eski Süleyman Erol Yüzme Havuzu'nun 1973 yılında açılmasıyla Antalyalı yüzücüler, şehirlerine kısa sürede Türkiye rekorları ve şampiyonlukları getirmeye başlamış ve uzun bir süre ulusal anlamda önemli dereceler almışlardır.

1996 yılında Konyaaltı sahilindeki Süleyman Erol Yüzme Havuzu'nun yıkılmasıyla ara verilen çalışmalar, yüzme branşının yeniden canlanması amacıyla Antalyasporlu master yüzücülerin girişimiyle tekrar başlamış ve eski günlerde olduğu gibi şampiyon sporcular yetiştirmek üzere çalışmalarına start vermiştir.

Halen antrenmanlarına Muratpaşa Belediyesi Süleyman Erol Yüzme Havuzu'nda, Atilla Vehbi Konuk Tesisleri'mizde ve Hasan Subaşı Tesisleri'mizde devam ettirmektedir.

Yüzme ve Açık Su'da sporcularımızın elde ettikleri Türkiye Şampiyonlukları ve Uluslarası başarılar ile Antalya ve Türkiye'nin en başarılı yüzme takımlarından biri haline gelmiş durumdadır.

2021 - 2022 sezonunda Avrupa Gençler Açık Su Şampiyonası'nda elde ettiğimiz birincilik ile yüzme branşında Avrupa madalyasını ülkemize ilk getiren kulüp olarak açık sudaki başarısını kanıtlamış, A takım seviyesinde 50 sporcu ve altyapılarla birlikte 150 aktif lisanslı sporcusu olan Antalyaspor Yüzme Takımımız ile Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi'ne (TOHM) ve Milli Takımlara en çok sporcu kazandıran kulüp olmanın gururunu yaşıyoruz.

Yüzme branşımız; kendini ispatlamış ve deneyimli antrenörler eşliğinde, en fazla kursiyeri olan,en faal ve kapsamlı kulüp branşımız olarak dikkat çekmektedir.

Yüzme Okullarımıza Kayıt İçin
https://antalyasporaltyapi.com/yuzme/

yuzme@antalyaspor.com.tr

0506 533 07 07