Atletizm

Atletizm

Atletizm, koşu, yürüyüş, atlama ve atma branşlarını içeren, bir pist veya sahada yapılan dünyanın en eski sporlarından biridir. Bu tür fiziksel aktiviteler, çağlar boyunca tüm dünyada yaygın ilgi görmüştür.

Atletizm, insanın tüm güç ve yeteneğinin neredeyse tümüyle kullanılmasını gerektirir. Atletler birbiriyle yarışırken, aynı zamanda kendi güç ve yeteneklerinin sınırlarını tanır, bunları geliştirmeye çalışırlar.

Pist ve alan atletizmi üç ana dala ayrılır: Koşu, yürüyüş ve alan (atlama ve atma) yarışları.

2022 yılının son aylarında çalışmalarını tamamlayarak müsabaka takvimine dâhil olan Antalyaspor atletizm takımı, kırmızı beyazlı armamız ile atletizme yeni bir ses, yeni oluşumlar hedefler ve şampiyonalar kazandırmak için hedeflerimiz doğrultusunda ilerlemektedir.

Toplam 60 sporcu ve 2'si yardımcı olmak üzere 5 antrenörden oluşan kadrosu en genç yaş kategorisinden en üst yaş masterler kategorisine sporcuların yer aldığı geniş çaplı bir yapılanma ile çalışmalarını sürdüren atletizm takımımız, “Türkiye Şampiyonluğu” hedeflerini şimdiden gerçekleştirmiş durumdadır.

Atletlerimiz Balkan, Avrupa, Dünya ve Olimpiyat düzeyinde zaferler kazanmak hedefi ile hem Muratpaşa ilçemizde bulunan Zeytinköy atletizm pistinde hem de yeni yetenekleri renklerimize kazandırmak için çevre ilçe ve ilerde çalışmalarına devam ediyor.