Antalyaspor Kulübü Derneği'mize bağlı olarak sportif çalışmalarını sürdüren Sutopu branşımız, kulübümüzün kuruluşu olan 1966 yılında faaliyete geçmiştir. Sporcular ilk yıllarda çalışmalarını, Antalya Kaleiçi'nde denizde yaparak kulübü temsil etmeye başlamıştır.

Antalya'da Konyaaltı'nda bulunan eski Süleyman Erol Yüzme Havuzu'nun 1973 yılında açılmasıyla Antalyalı yüzücüler, şehirlerine kısa sürede Türkiye rekorları ve şampiyonlukları getirmeye başlamış ve uzun bir süre ulusal anlamda önemli dereceler almışlardır.

1996 yılında Konyaaltı sahilindeki Süleyman Erol Yüzme Havuzu'nun yıkılmasılmasıyla çalışmalara ara verilmiş ve kulübümüz tesis olmadığından liglerden çekilmiştir.

Antalya'da tesis eksikliğinin dile getirilmesi için eski Antalyasporlu master sutopucuların girişimiyle yıllar sonra takım tekrar toplanmış ve kısa sürede süper lige yükselmiştir. Antalya'da havuz olmamasını tesis kazandırılmasını amaçlayan takımımız, bu girişimle şehrimizde farkındalık yaratarak kulübümüz adına bu sosyal faaliyeti sürdürmüş ve bugün kullanımda olan havuzların yapımı için önerilerde bulunmuşlardır.

Sutopu takımımız bayanlarda 4 ayrı yaş grubunda kulübümüzü en üst seviyede temsil etmektedir.

Bayanlarda 1. Lig'de olan sutopu takımımız çalışmalarına Muratpaşa Beldiyesi Süleyman Erol Yüzme Havuzu'nda devam ettirmektedir.

Sutopu Baş Antrenörümüz Tarkan Saçalır öncülüğünde Bayanlarda 45 sporcuyla ülkemizin bu branşta önde gelen kulüplerindendir.

SUTOPU BAYAN TAKIM KATEGORİLERİMİZ

  • U15
  • U17
  • U19
  • Büyükler

DİĞER HABERLER

© 2022, Antalyaspor Resmi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır.