Okçuluk

Okçuluk

Türkiye Okçuluk Federasyonu, 1961 yılında ülkemizde modern okçuluğu geliştirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla kurulmuştur.

Federasyon, kurulduğu günden bu yana Türk okçuluğunun gelişmesi ve uluslararası alandaki başarılarının artırılması için önemli çalışmalar yapmıştır. Federasyonun çalışmaları sayesinde, Türk okçuları, uluslararası yarışmalarda önemli başarılar elde etmişlerdir. Mete Gazoz bu başarının en güncel örneğidir.

Konsantrasyon, odaklanma, disiplin, koordinasyon ve stres yönetimi gibi önemli becerileri geliştiren bir spor olan okçuluk, aynı zamanda, kişinin kendine olan güvenini ve özgüvenini artırmaya yardımcı olur.

Okçuluk, her yaştan ve her seviyeden sporcuya hitap eder. Antalyaspor Okçuluk Okulu'nda 8 yaş ve üzeri çocuklardan yetişkinlere kadar herkese uygun programlar bulunmaktadır.

Yakın dönemde Antalyaspor Okçuluk Okulu ile öz kaynaklarından kendi sporcularını yetiştirmeyi amaçlayan okçuluk branşımızda sporunu seven ve öğrenmek isteyen bireylere okçuluğun temelleri ve teknikleri öğretilirken yarışmacı sporcular yetiştirmek amaçlanıyor.

Antalyaspor Okçuluk Okulu'nda geleceğin sporcularını yetiştirmek için Okçuluğun Temelleri, Yay ve Ok Kullanımı, Nişan Alma Teknikleri, Atış Tekniği, Müsabaka Kuralları başlıklarında eğitimler verilmektedir.

Okçuluk Okullarımıza Kayıt İçin ↓
https://antalyasporaltyapi.com/okculuk/