Antalyaspor Kulübü Derneği'ne bağlı olarak 2016 yılından bu yana sportif faaliyetlerini yürüten triatlon takımımız daha önce Türkiye'de dereceleri bulunan sporcuların bir araya gelmesiyle Antalyaspor Kulübü Derneği'nin lisanslı sporcusu olmuştur.

Sporcularımız

Oğuz Bodur
Soner Oralkasım
Sabri Yiğit Üfler
Rıfat Atasoy
Mustafa Çelik
Hüseyin Yılmaz
Burhan Cömertoğlu
Nuri Acar
Bahadır Tama
Saliha Yüksel
Mehmet Zahit Pişirici
Tamer Zeybek
Cemil Yıldızhan
Necati Şevik
Hediye Tama
Ayhan Tama
Cemal Şahin
Tatiana Vukolova

Başarılarımız:

Sporcularımızdan Hüseyin Aydın Aktaş, Çiğdem Gülgeç, Hüseyin Yılmaz, Sabri Yiğit Üfler, Soner Oralkasım ve Can Poyraz'ın geçmiş ve güncel yıllara ait birçok sayıda Türkiye 1.'lik, 2.'lik ve 3.'lükleri bulunmaktadır. Ayrıca takımımız Türkiye Aquatlon Şampiyonası 2017 ikincisi ve Talya Bitkisel Ürünler ile yaptığı sponsorluk anlaşması sonrasında 2019 yılında Türkiye Triatlon Şampiyonası ikincisi olmuştur.

Triatlon Nedir?

Triatlon branşı, yüzme, bisiklet ve koşunun sırayla aynı yarış içinde yapılan spor dalı olup, 1.9 km yüzme, 90 km bisiklet ve 21 km koşu etabı ile yapılmakta, her sporcu bunları hepsini tek başına arka arkaya yapıp bitirmektedir. Son yıllarda oldukça popüler olan bu spor, birçok markanın da hedef kitlesi arasındadır. Bu sporu yapanlar ve bu mesafeleri bitirenler dünyada ‘Ironman' (Demir Adam) olarak tanımlanmaktadır.

DİĞER HABERLER

© 2022, Antalyaspor Resmi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır.