Triatlon

Triatlon

Antalyaspor Kulübü'ne bağlı olarak 2016 yılından bu yana sportif faaliyetlerini yürüten triatlon takımımız daha önce Türkiye'de dereceleri bulunan sporcuların bir araya gelmesiyle Antalyaspor Kulübü Derneği'nin lisanslı sporcusu olmuştur.

Başarılarımız:

Sporcularımızdan Nuri Acar, Bahadır Tama, Saliha Yüksel Tama, Sabri Yiğit Üfler ve Soner Oralkasım ve Cemil Yıldızhan'ın geçmiş ve güncel yıllara ait birçok sayıda Türkiye 1.'lik, 2.'lik ve 3.'lükleri bulunmaktadır. Ayrıca takımımız Türkiye Aquatlon Şampiyonası 2017 ikincisi ve Talya Bitkisel Ürünler ile yaptığı sponsorluk anlaşması sonrasında 2019, 2021 ve 2022 yılında Türkiye Triatlon Şampiyonası ikincisi olmuştur.

Triatlon Nedir?

Triatlon branşı, yüzme, bisiklet ve koşunun sırayla aynı yarış içinde yapılan spor dalı olup, 1.9 km yüzme, 90 km bisiklet ve 21 km koşu etabı ile yapılmakta, her sporcu bunları hepsini tek başına arka arkaya yapıp bitirmektedir. Son yıllarda oldukça popüler olan bu spor, birçok markanın da hedef kitlesi arasındadır. Bu sporu yapanlar ve bu mesafeleri bitirenler dünyada ‘Ironman' (Demir Adam) olarak tanımlanmaktadır.