Antalyaspor Kulübü Derneği'mize bağlı olarak sportif çalışmalarını sürdüren yüzme branşımız, kulübümüzün kuruluşu olan 1966 yılında faaliyete geçmiştir. Sporcular ilk yıllarda çalışmalarını, Antalya Kaleiçi'nde denizde yaparak kulübü temsil etmeye başlamıştır.

Antalya'da Konyaaltı'nda bulunan eski Süleyman Erol Yüzme Havuzu'nun 1973 yılında açılmasıyla Antalyalı yüzücüler, şehirlerine kısa sürede Türkiye rekorları ve şampiyonlukları getirmeye başlamış ve uzun bir süre ulusal anlamda önemli dereceler almışlardır.

1996 yılında Konyaaltı sahilindeki Süleyman Erol Yüzme Havuzu'nun yıkılmasılmasıyla ara verilen çalışmalar, Antalya'da yüzme branşlarının canlanması için eski Antalyasporlu master sporcuların girişimiyle tekrar başlamış ve eski günlerde olduğu gibi şampiyon sporcular yetiştirmek üzere çalışmalarına başlamışlardır. Halen çalışmalarını Muratpaşa Beldiyesi Süleyman Erol Yüzme Havuzu'nda ve Atilla Vehbi Konuk Tesisleri'mizde ve Doğa Bilim Koleji Yüzme Havuzu'nda devam ettirmektedir.

Yüzme branşımız; Baş Antrenörümüz Haluk Okur öncülüğünde 120 A takım seviyesinde olmak üzere 260 altyapı yüzücüsüyle en büyük ve kapsamlı branşımız olarak dikkati çekmektedir.

Yüzme branşı spor okullarımıza kayıt için:
www.antalyasporyuzme.com
http://www.antalyasporyuzme.com/on-kayit-formu
info@antalyasporyuzme.com
0546 546 30 40

DİĞER HABERLER

© 2019, Antalyaspor Resmi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır.