Antalyaspor Kulübü Derneği'mize bağlı olarak sportif çalışmalarını sürdüren yüzme branşımız, kulübümüzün kuruluş tarihi olan 1966 yılında faaliyete geçmiştir. Sporcular ilk yıllarda çalışmalarını, Antalya Kaleiçi'nde denizde yaparak kulübü temsil etmeye başlamıştır. Konyaaltı'nda bulunan eski Süleyman Erol Yüzme Havuzu'nun 1973 yılında açılmasıyla Antalyalı yüzücüler, şehirlerine kısa sürede Türkiye rekorları ve şampiyonlukları getirmeye başlamış ve uzun bir süre ulusal anlamda önemli dereceler almışlardır.

1996 yılında Konyaaltı sahilindeki Süleyman Erol Yüzme Havuzu'nun yıkılmasıyla ara verilen çalışmalar, yüzme branşının yeniden canlanması amacıyla Antalyasporlu master yüzücülerin girişimiyle tekrar başlamış ve eski günlerde olduğu gibi şampiyon sporcular yetiştirmek üzere çalışmalarına start vermiştir. Halen antrenmanlarını Muratpaşa Belediyesi Süleyman Erol Yüzme Havuzu'nda, Atilla Vehbi Konuk Tesisleri'mizde ve Doğa Bilim Koleji Yüzme Havuzu'nda devam ettirmektedir.

Yüzme branşımız; Baş Antrenörümüz Turgay Demircioğlu öncülüğünde 120'si A takım seviyesinde olmak üzere 260 altyapı yüzücüsüyle en büyük ve kapsamlı branşımız olarak dikkati çekmektedir.

Yüzme branşı spor okullarımıza kayıt için:
http://www.antalyaspor.com.tr/tr/yuzme-okullari/yuzme-okullari-on-kayit-formu.html
yuzme@antalyaspor.com.tr

0 537 440 94 94

YÜZME

© 2021, Antalyaspor Resmi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır.