14 Ağustos
14.08.2022 23:07:50
Alfons Groenendijk, ''Gidilecek Daha Çok Uzun Bir Yolumuz Var''

Teknik Sorumlumuz Alfons Groenendijk, deplasmanda oynadığımız HangiKredi Ümraniyespor maçı sonrası açıklamalarda bulundu.

Sonuçtan memnunum ancak performanstan değil. Geçen sezon göstermiş olduğumuz performanstan dolayı beklentilerimiz çok yüksekti. Maça ilk yarı itibarıyla bakacak olursak oynadığımız oyun kötüydü diyebilirim. Boffin'in kurtarmış olduğu toplar bizi maçta tuttu. Duruşumuzu maçın ilk dakikasından itibaren üst seviyelerde tutmamız gerektiğini söylemiştik oyunculara. Bunu maalesef ilk yarı itibarıyla başaramadık. Çok basit oynadık, çok basit düşündük. Bu yüzden istediklerimizi sahaya yansıtamadık. İkinci yarı ise sahada çok daha fazla çalışan ve üretken olma isteğiyle mücadele eden bir takım vardı. Harika bir asist ve harika bir kafa vuruşu. Bünyamin ve Haji'yi tebrik ediyorum. Bu galibiyet soyunma odasını biraz rahatlatan bir galibiyet oldu. Stresimizi üzerimizden aldı diyebilirim. Skor iyi, üç puan iyi ancak oyuna baktığımızda gidilecek daha çok uzun bir yolumuz olduğunu düşünüyorum.

Böyle bir galibiyetten sonra bu haftayı güler yüzle geçireceğimizi düşünüyorum. Çünkü İstanbul'dan galibiyetle dönüyoruz. Hafta sonu geçen senenin şampiyon takımıyla karşılaşacağız. Bizim bu seviyelerde karşılaşmak isteyeceğimiz bir rakip. Bu maçları çok daha iyi futbol ve çok daha iyi bir skorla geçmemiz gerekiyor. Tüm bunları dolu tribünler önünde yaparsak önümüzdeki hafta da galibiyete uzanabiliriz.

Futbol