03 Nisan
3.04.2020 16:19:29
Altyapımız Yakın Takipte

Fraport TAV Antalyasporumuzda profesyonel takımımız tele konferans ile antrenmanlarını Teknik Direktörümüz Tamer Tuna denetiminde ve antrenörlerimiz nezaretinde sürdürürken altyapıda yer alan sporcularımız da çalışmalarını aksatmıyor. Futbol Direktörümüz Sedat Karabük önderliğindeki altyapımız, kategori antrenörlerinin verdiği program, diyetisyenimiz, mentör ve PDR uzmanlarımızın verdiği bilgiler doğrultusunda günlerini boş geçirmiyor.
VİDEO İLE MESAJ
Futbol Direktörümüz Sedat Karabük mesajlarının yer aldığı bir videoyu altyapıda yer alan sporcularımız ve ailelerine göndererek önemli mesajlar verdi. Karabük, sporculuktan önce gençlerin sağlıklı, dürüst ve çalışkan bireyler olarak yetişmesine önem verdiklerini hatırlatarak, “Atatürk'ün ‘Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur' sözü bunu açıkça anlatmaktadır” dedi.
GENÇLERE ÖNEMLİ TAVSİYELER
Karabük, altyapı sporcularımıza bazı önerilerde de bulunarak, “Sağlık Bakanlığımızın tüm uyarılarını dikkate alın. Evde kalın, ziyaretçi kabul etmeyin. Evlerinizde veya bahçelerinizde kulübümüzün verdiği antrenman programına uyun ve performans olarak kayıp yaşamayın. Beslenmenizi diyetisyenimizin sizlere verdiği bilgiler dahilinde gerçekleştirin. Uzaktan eğitim ile yapılan derslerinize katılın, okulunuzdan geri kalmayın. Her sorununuzda kulübümüz mentör ve PDR uzmanlarına danışmaktan çekinmeyin” diye konuştu.
BESLENME VE BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ
Diyetisyenimiz Kübra Efe ise genç sporculara önerilerde bulunduğu bir videoyu çekerek önemli uyarılar yaptı. Efe, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi ile ilgili bilgiler vererek, “Sağlıklı, yeterli ve dengeli beslenip, düzenli uyuyup egzersiz yaparak bağışıklık sistemini güçlü tutabiliriz. Her öğünde sebze ve meyve tüketmeye dikkat edilmeli” diye konuştu. Efe, sporcuların beslenmelerini video ve fotoğraflarla takip altında tuttuklarını da dile getirdi.
ANTRENÖRLERDEN YAKIN TAKİP
Altyapı antrenörleri ise kendi yaş grubundaki sporcuların performanslarını video takip sistemi ile gerçekleştiriyor. Her gün sporcuların kendilerine verilen programı uygulayıp uygulamadıklarını tek tek kontrol altında tutan antrenörler bunu rapor haline getirip Futbol Direktörümüz Sedat Karabük'e sunuyor ve performansların belirli bir seviyede tutulmasına çalışılıyor. Uygulanan bu sistem, altyapı karşılaşmalarının başlama tarihi belirlenene kadar devam edecek.

Futbol