08 Şubat
8.02.2020 16:35:13
Antalyasporumuz Fraport-TAV İle İsim Sponsorluğu Anlaşması İmzaladı

Antalyasporumuz ile Fraport-TAV arasında 1.5 yıllık isim sponsorluğu anlaşması imzalandı. Antalya Havalimanı CIP Salonu'nda düzenlenen sponsorluk anlaşmasının imza törenine Antalyaspor Kulübü Başkanımız Ali Şafak Öztürk ve Fraport-TAV Genel Müdürü Deniz Varol katıldı.

SPONSORLUKLARIN ÖNEMİ ARTIYOR

Törende konuşan Başkanımız Ali Şafak Öztürk, dünya futbolunda sponsorlukların öneminin gittikçe daha da yükselerek değer kazandığını kaydetti. Son dönemlerde bakıldığında Türk futbolunda takım harcama limitleri ve vergi yükü nedeniyle isim sponsorluklarının öneminin arttığına değinen Öztürk, “Dünya futbolunda 111 yıldır sponsorluk almayan Barcelona bile artık formasına sponsorluk alıyor. Yani şunu görüyoruz; Sponsorluklar dünya futbolunda ve Türk futbolunda çok önemli bir hale geldi. Burada Antalyasporumuz ve Antalya şehri için Fraport-TAV ortaklığına teşekkür etmek istiyorum. Bu anlaşma ile sadece Antalyaspor'a değil Antalya şehrine çok ciddi bir yatırım yapmış oluyorlar” diye konuştu.

DOĞRU PARTNER

Antalyaspor'un bu güne kadar isim sponsorluğu almamasının nedenlerinden birinin doğru partner ve doğru marka ile doğru yol haritasından ilerleyememesinden kaynaklandığını dile getiren Öztürk, “Fraport-TAV ortaklığı doğru bir değerdir. Antalyaspor'un gücünü daha da yükselterek devam edebileceği bir değerdir. 1.5 yıllık bir anlaşmaya imza atıyoruz. İnşallah daha da uzun olabilecek bir beraberliğimiz olur” ifadelerini kullandı. Başkanımız Öztürk, Alman yıldız Lukas Podolski ile 1,5 aydır görüşmelerin sürdüğünü, transferin gerçekleşmesinde bu ortaklığın ciddi payının bulunduğunu da sözlerine ekledi.

ŞEHRİMİZİN KULÜBÜ

Fraport TAV Genel Müdürü Deniz Varol ise Antalyaspor'un bölgenin en önemli değeri olduğunu ve gurur verici bir anı yaşadıklarının altını çizerek, “Bölgemizin en önemli marka değerlerinden Antalyaspor'a vereceğimiz bu destekle, hem Antalya'ya hem de Türk futboluna katkı sağlamaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Fraport-TAV olarak Akdeniz'in en gözde turizm merkezi olan Antalya'nın dünyaya açılan kapısı Antalya Havalimanı'nı işletiyoruz. Geçtiğimiz yıl 35 milyon yolcumuza hizmet verdik. Tüm paydaşlarımızla birlikte Antalya'nın tanıtımı için çalışırken, spor, kültür ve eğitim başta olmak üzere toplumsal kalkınmaya katkı sunan projelere destek veriyoruz. Şehrimizin kulübü Antalyaspor'la yaptığımız bu işbirliğinin hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

TOPLUMSAL SORUMLULUK BİLİNCİ

İmza törenine yurt dışında olduğu için katılamayan Fraport-TAV Genel Müdürü Bilgihan Yılmaz ise “Fraport-TAV olarak Antalyaspor'un elde edeceği başarılarında yanında olmaktan heyecan ve gurur duyuyoruz. Antalya Havalimanı her yıl dünyanın dört bir yanından gelen milyonlarca yolcuya hızlı, güvenli ve konforlu bir seyahat deneyimi sunuyor. Toplumsal sorumluluğumuzun bilincinde olarak Antalya'nın tanıtımı için çalışmaya devam ederken, şehrimizi Süper Lig'de başarıyla temsil eden Antalyaspor'a destek vermekten mutluluk duyuyoruz. Bu desteğin Antalyaspor'a ve Antalyalılara hayırlı olmasını diliyoruz” iadelerini kullandı.

Futbol