26 Ekim
26.10.2016 19:21:44
Basın Açıklaması

25.10.2016 tarihinde Kasımpaşa Kulübü Başkan Vekili Sn.Hasan Hilmi Öksüz’ün basına verdiği demeçte şu anda kulübümüzün Teknik Direktörü olan Sn.Rıza Çalımbay’ın kulübümüzle görüşmelerinin çok önceden başladığını söylemesi neticesinde bu açıklamayı yapma gereği duyduk.

 

Sn. Rıza ÇALIMBAY ile ilk transfer görüşmemiz 7 Ekim 2016 tarihinde yapılmıştır. Hocamızın Kasımpaşa Kulübü ile sözleşmesinin fesih tarihi 16.09.2016 tarihidir.

 

Bu nedenle kulübümüzün başka bir kulübün hocası, ile etik dışı görüşmesi prensiplerimiz ve de ahlak anlayışımız çerçevesinde mümkün değildir.

 

Kasımpaşa Kulübü Bşk. Vekili Sn. Hilmi Öksüz’ün teknik direktörümüz Sn.Rıza Çalımbay’a ve kulübümüze yönelik ithamlarının centilmenliğe uygun olmadığını düşünüyoruz.

 

Sn. Rıza Çalımbay kişiliği karakteri ve örnek duruşu ile Türk futboluna hem futbolculuğu, hem de teknik direktörlüğü konusunda rol model olmuş bir spor adamıdır.

 

Biz söz konusu menfi durum ile ilgili olarak hocamızın arkasında olduğumuzu ve bu tarz gerçek dışı iddialarla kurumları ve şahısları suçlamanın kimseye yarar getirmeyeceğine inandığımızı kamoyununa saygı ile duyururuz.

 

Antalyaspor A.Ş. Yönetim Kurulu

Futbol