24 Mart
24.03.2021 10:36:09
Corendon Airlines’tan Fraport TAV Antalyaspor'umuza Final Hediyesi Takım Uçağı!

Dünya genelinde 65 ülkede 165 noktaya uçan ve Avrupa'nın en önemli havayollarından biri olarak gösterilen Corendon Airlines, Fraport TAV Antalyaspor'umuza Ziraat Türkiye Kupası finaline ulaşma anısına özel bir takım uçağı hazırladı. Dış yüzey tasarımı tamamen Antalyaspor logosu ve renkleriyle kaplanan Boeing 737-800, kafilemizi Beşiktaş ile oynanacak final maçına da uçuracak. Ayrıca Fraport TAV Antalyaspor uçağı Corendon Airlines'ın Avrupa seferlerinde de kullanılarak Antalyaspor'umuzun armasını uluslararası hava sahasında ve havalimanlarında dalgalandıracak.

“İlklerin Havayolu” Corendon Airlines, iki yıldır sponsoru olduğu Fraport TAV Antalyaspor'umuz için çok özel bir çalışmaya imza attı.

2020 – 2021 sezonu Ziraat Türkiye Kupası'nda finale ulaşan Fraport TAV Antalyaspor'umuz, Beşiktaş ile karşı karşıya geleceği final karşılaşmasına, takım renklerine büründürülmüş özel bir uçakla gidecek. Final karşılaşmasının oynanacağı şehir ve maç tarihi ise ilerleyen günlerde Türkiye Futbol Federasyonu tarafından açıklanacak.

“FTA Antalyaspor'un başardıklarıyla gurur duyuyoruz”

Ziraat Türkiye Kupası finali öncesinde çok büyük heyecan duyduklarını söyleyen Corendon Airlines Yönetim Kurulu Başkanı ve FTA Antalyaspor Yönetim Kurulu Üyesi Yıldıray Karaer ise hazırlanan özel uçakla ilgili duygularını şu şekilde dile getirdi:

“Fraport TAV Antalyaspor ile olan iş birliğimiz yaklaşık 2 yıldır güçlü bir şekilde devam ediyor. Kendileriyle yaptığımız ortak çalışmaların sadece Türkiye ile sınırlı olmadığını ve Avrupa çapında ses getirdiğini görüyoruz. Kendileri ilk günden bu yana bizi gururlandırıyor. Biz de bu mutluluğumuzu göstermek adına, takımımızın Ziraat Türkiye Kupası finaline çıkması vesilesiyle özel bir takım uçağı hazırlamak istedik. Filomuzdan bir uçağı, tamamen Antalyaspor logosu ve kulüp renkleriyle kapladık. Ortaya çıkan çalışmadan da çok mutluyuz. Final maçı seyahatini bu uçakla yapacak oyuncularımıza güç ve enerji vereceğimize inanıyoruz.

Fraport TAV Antalyaspor'un Ziraat Türkiye Kupası'nda elde ettiği bu başarıda emeği geçen tüm yönetici, antrenör, sporcu ve kulüp çalışanlarına şükranlarımızı sunuyoruz. Final maçındaki sonuç ne olursa olsun Corendon Airlines ailesi, FTA Antalyaspor ile gurur duyuyor.”

“Corendon Airlines'ın jesti kulübümüze ayrı bir güç verdi”

Fraport TAV Antalyaspor Başkanımız Mustafa Yılmaz ise Corendon Airlines'ın yaptığı takım uçağı çalışması ile ilgili görüşlerini şu şekilde dile getirdi:

“Corendon Airlines'ın jesti, Ziraat Türkiye Kupası öncesi kulübümüze ayrı bir güç verdi. Aynı zamanda yönetim kurulu üyemiz de olan Sayın Yıldıray Karaer'in şahsında bu fikri hayata geçiren tüm Corendon Airlines ailesine teşekkür ediyoruz. Finale giderken kafilemizi taşıyacak olan uçağın; adımız, armamız, renklerimiz ve sembolümüz olan akrep motifi ile süslenmesi futbolcularımıza da ekstra bir enerji ve motivasyon verecektir.

Türkiye Kupası'nı, kentimizin markası Corendon Airlines'ın bizler için hazırladığı bu uçakla Antalya'mıza getirmek en büyük hedefimiz. Uçağın ayrıca Antalyaspor arması ile uluslararası hava sahasında ve havalimanlarında seferlerine devam edecek olması tanınırlığımız açısından da önemli. Dünyanın sayılı kulüpleri için yapılan bu uygulamanın kulübümüz için de gerçekleştirilmesi bize gurur verdi. Corendon Airlines ile Antalyaspor'umuzun yarattığı sinerjinin tüm Antalya'ya yayılarak kupa ile süslenmesi en büyük arzumuz.

Corendon Airlines'ın FTA Antalyaspor'a jesti sadece Ziraat Türkiye Kupası finali ile sınırlı olmayacak. Corendon Airlines'ın Avrupa şehirlerine yapacağı yolcu uçuşlarında da kullanılacak FTA Antalyaspor uçağı, Antalyaspor bayrağının uluslararası hava sahasında ve havalimanlarında dalgalanmasını da sağlayacak.”

Corendon Airlines, sponsoru olduğu spor kulüplerine mümkün olan her alanda destek vermeye önümüzdeki günlerde de devam edecek.

Futbol