08 Mart
8.03.2024 21:23:46
Dünya Futbolunun Geleceği Antalya’da Buluşacak

Antalya Dünya Çocuklar Kupası (JWCA) 2024 turnuvası hazırlıklarına başlandı. Kulübümüzün iştiraki olan Antalya Spor Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (ASTURDER) ve LİG34 firması işbirliği ile 16-20 Mayıs 2024 tarihlerinde uluslararası futbol kulüplerinin 8-15 yaş kategorilerinin katılacağı büyük çaplı bir organizasyon düzenlenmesi için harekete geçildi. Organizasyona 4 kıta ve 25 ülkeden yaklaşık 350 yerli ve yabancı takım davet edildi. Takımların ön konfirmasyonları yoğun şekilde organizasyon komitesine uluşmaya başladı.

FİNALLER GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI'NDA

Organizasyonun programı 16 Mayıs 2024 tarihinde takımların Antalya'ya gelişleri ile başlayacak. 17 ve 18 Mayıs 2024 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan maçlar sonucunda finalistler belirlenecek. Aynı zamanda Gençlik ve Spor Bayramı'nın kutlanacağı 19 Mayıs 2024 tarihinde ise sabah yapılacak sıralama mücadelelerinin ardından final karşılaşmaları Corendon Airlines Park Antalya Stadı'nda gerçekleştirilecek. Final maçlarından sonra bir ödül töreni ve sonrasında da bir sanatçının konseri ile organizasyon tamamlanacak. 20 Mayıs 2024 tarihinde ise takımlar dönüşe geçecek. 2024 Antalya Dünya Çocuklar Kupası'nın (JWCA) final karşılaşmalarının dünya çapında 11 yayın ağı üzerinden 70'ten fazla ülkede canlı veya tamamının banttan yayınlanması hedefleniyor.

GENİŞ KATILIMLI KOORDİNASYON TOPLANTISI

Antalya Dünya Çocuklar Kupası'nın (JWCA) koordinasyon toplantısı da Antalya Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin başkanlığında yapıldı. Toplantıya, Antalyaspor A.Ş. ve Antalyaspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Şendil, Antalyaspor Altyapı Koordinatörü Ferda Ramanlı, Antalyaspor Proje Müdürü Burcu Zaman ve LİG34 firması yetkilileri katıldı. Toplantıda ayrıca Antalya'nın resmi kurumları Antalya Büyükşehir Belediyesi, Akdeniz Üniversitesi, Muratpaşa Kaymakamlığı, Antalya Emniyet Müdürlüğü, Aksu Belediyesi, Kepez Belediyesi, Konyaaltı Belediyesi, Muratpasa Belediyesi, Serik Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Kültür Turizm İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve TFF Antalya Bölge Müdürlüğü yetkilileri de hazır bulundu.

Futbol