15 Aralık
15.12.2021 16:25:48
FTA Antalyaspor’umuz 3 Genç Futbolcu İle Sözleşme İmzaladı

FTA Antalyaspor'umuz 3 Genç Futbolcu İle Sözleşme İmzaladı

Fraport TAV Antalyaspor'umuz, altyapımızdan yetişen 3 genç futbolcu ile sözleşme imzaladı. Yönetim Kurulu Üyelerimiz Sezgin Özer ve Ferit Sezer'in katıldığı imza töreninde Mustafa Erdilman, Mevlüt Han Ekelik ve Ege Bilsel, kendileri 5'er yıl daha kırmızı beyazlı renklere bağlayan imzayı attılar.

KARİYER PLANLAMALARI YAPILDI

Antalyaspor Atilla Vehbi Konuk Tesisleri'nde gerçekleştirilen imza töreninde ilk konuşmayı Yönetim Kurulu Üyemiz Sezgin Özer yaptı. Özer, Fraport Tav Antalyaspor yönetimi olarak futbolcular arasında elbette ki bir ayrım yapmadıklarını, ancak altyapıdan yetişen oyuncuların kulübümüze maddi olduğu kadar manevi olarak da katkı sağladığını belirterek, “En son oynadığımız ve lig lideri yenilgisiz Trabzonspor'u 2-1 mağlup ettiğimiz maçta altyapıdan yetişen 4 oyuncumuz görev aldı. Bunlardan 3'ü altyapıdandı, diğeri de altyapıya yapılan transferdi. Bugün sözleşme uzatacağımız 3 arkadaşımız, hiçbir koşul öne sürmeden kulübün şartlarını kabul ettiler ve daha önemlisi aracısız olarak imzayı atıyorlar. Bu durum benim açımdan sevindirici. Birlikte bir kariyer planlaması yaptık. Antalyaspor'umuza uzun süre hizmet ettikten sonra yurt dışında takımımızı, şehrimizi ve ülkemizi temsil edeceklerdir. Camiamıza ve oyuncularımıza hayırlı olmasını dilerim” dedi.

BİRLİKTE AVRUPA'YA

Yönetim Kurulu Üyemiz Ferit Sezer ise imza atan 3 oyuncumuza kariyerlerinde başarılar dilediğini ifade etti. Sezer, “Biz yönetim olarak altyapıya çok değer veriyoruz. Futbolcu kardeşlerimizin bu imza aşamasına gelmesi bizler için de birer gurur kaynağı oluyor. Umarım Avrupa hedeflerinde başarılı olurlar ve güzel bir futbol yaşamları olur. Bu oyuncularımızın önce kulübümüzü Avrupa'ya taşıyacağına inanıyor, sonra da kendileri Avrupa'ya gideceklerdir diye umut ediyorum” diye konuştu.

HEDEFLERİ AVRUPA'YA GİTMEK

Kendilerini 5 yıl için Antalyaspor'u bağlayan imzayı atan futbolcularımızdan Mustafa Erdilman, 11 yıldır Antalyaspor'da forma giydiğini hatırlatarak, “Yetiştiğim ve doğduğum kulüple sözleşme imzaladığım, profesyonel kariyerimin ilk adımlarını burada attığım için çok mutluyum. Başkanımıza, yöneticilerimize, bizleri bu günlere getiren hocalarıma çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Antalyaspor'da olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Mevlüt Han Ekelik ise, "Beni destekleyen herkese teşekkürler. Bu kulübe forma giymeye 14 yaşında başladım. Aynı heyecanım devam ediyor. Umarım Antalyaspor'da başarılı olup, hayalim olan Avrupa'ya giderim" dedi. Heyecanın ilk günkü gibi devam ettiğini söyleyen Ege Bilsel ise, "Bu kulüp için tüm mücadelemi vereceğim. Herkese çok teşekkür ederim. İnşallah herkes için hayırlı olur. Hayallerim çok büyük, yurtdışında oynamak istiyorum" ifadelerini kullandı. İmza töreninde önce genç futbolcularımız yöneticilerimizle, ardından da aileleriyle fotoğraf çektirdi.

FUTBOLCULARIMIZIN BİLGİLERİ:

MEVLÜT HAN EKELİK

Doğum Tarihi: 16 Aralık 2004
Doğum Yeri: Antalya
Mevki: Merkez orta saha
Forma numarası: 37
Millilik durumu: Türkiye U16 Milli Takımı (6)
Türkiye U18 Milli Takımı (3)
Forma giyme: Süper Lig (4 Maç)
Türkiye Kupası (4 Maç)
U19 Gelişim Ligi (23 Maç) (5 Gol)

MUSTAFA ERDİLMAN

Doğum Tarihi: 01 Ocak 2004
Doğum Yeri: Burdur
Mevki: Merkez orta saha
Forma numarası: 38
Millilik durumu: Türkiye U14, U15 ve U16 Milli Takımı (3)
Forma giyme: Türkiye Kupası (2 Maç) (1 Gol)
U19 Gelişim Ligi (24 Maç) (3 Gol)

EGE BİLSEL

Doğum Tarihi: 04 Ocak 2004
Doğum Yeri: Ankara
Mevki: Sol Kanat
Forma numarası: 32
Millilik durumu: Azerbaycan U17 Milli Takımı
Forma giyme: Türkiye Kupası (2 Maç)
U19 Gelişim Ligi (18 Maç) (1 Gol 1 Asist)

Futbol