14 Temmuz
14.07.2022 16:53:08
Futbol Sorumlumuz Nuri Şahin Medya ile Buluştu

Fraport TAV Antalyaspor'umuzun Burdur'da gerçekleştirdiği ilk hazırlık kampının son gününde Futbol Sorumlumuz Nuri Şahin basın mensupları ile medya gününde bir araya geldi. MAKÜ Lavanta Otel'de gerçekleştirilen basın toplantısına, Antalya, Burdur ve Isparta'dan gazeteciler katıldı.

İKİ BÖLÜM HAZIRLIK KAMPI

Sezon öncesi hazırlık kampının ilk bölümünü değerlendiren Futbol Sorumlumuz Nuri Şahin, iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini, sakatlık yaşamadan, istediklerinin tamamını gerçekleştirdikleri bir dönem yaşadıklarını anlattı. Kamp dönemini savunma ve hücum olarak ikiye ayırdıklarını, Burdur'da hücum üzerine çalıştıklarını, Almanya'da ise daha çok savunma üzerine çalışacaklarını anlatan Şahin, “Orada oynayacağımız hazırlık maçları ile tamamen lige hazır hale geleceğiz” dedi.

GENÇLER FORMAYI HAK ETMELİ

Altyapıdan gelen oyunculara Burdur'da şans verdiklerini, bazılarını Almanya kampına da götüreceklerini anlatan Şahin, “Bize kimse formayı vermedi. Biz de hak ederek aldık. Genç oyuncuyu oynatmış olmak için oynatmam. Mevkilerinde mücadele ettikleri oyuncuların kalitesi de ortada. Forma aslanın ağzında. Formayı alabilmeleri için her türlü yardımı yapıyoruz teknik ekip olarak. Çok çalışırlarsa ve formayı hak ettiklerini gösterirlerse bu sene de takımımızda yer alacaklar” diye konuştu.

İLK MAÇ İÇERDE OLSUN İSTEDİM

Fikstürde iç sahadaki ilk iki maçın Galatasaray ve Trabzonspor ile oynanacağının hatırlatılması üzerine Şahin, “Bizim devam eden bir serimiz var. Bunu başardık ve bunu artık kimse elimizden alamaz. Bundan sonraki sezonda bu seriyi sürdürmek veya bitse de daha iyilerini yapmak istiyoruz. Tek istediğim ilk maçımızın iç sahada olmasıydı. Takımın çok önemi yok. Zaten hepsiyle bir şekilde oynayacağız” ifadelerini kullandı. Şahin, başka bir teklif alıp almadığı ile ilgili soruya, “Benim de Antalyaspor'un da hedefleri var. Bunları başarmak için buradayım, mutluyum ve bu takımın hocası olduğu için gurur duyuyorum” yanıtını verdi.

TRANSFERLER VE DOĞUKAN SİNİK

Yapılan transferlerden memnun olup olmadığı da sorulan Şahin, “Şu ana kadar yapılan transferlerden çok memnunum. Başkanımız ve yönetimimiz bu konuda çok çalıştı ve özveri gösterdi. Soner, Alperen ve Ömer takımımıza erken katıldı. Fernando yeniden aramızda zaten. Haji de istediğimiz bir oyuncu. O da bizi istiyor. Ona ayrı bir parantez açmak gerekir. Gerçekten dik bir duruş gösterdi. Başkasına ayrı bize ayrı konuşmadı. Umarım kısa süre içinde transferi biter. Birkaç transfer daha yapabiliriz” dedi. Şahin, Hull City'e transfer olan Doğukan Sinik için de “O hem benim takım arkadaşlığını, hem hocalığını hem abiliğini yaptığım biri. Çok daha iyi yerlere gelebilecek bir potansiyeli var.

Futbol