02 Ocak
2.01.2022 16:31:09
Futbol Sorumlumuz Nuri Şahin Basın Toplantısı Yaptı

Futbol Sorumlumuz Nuri Şahin, Antalya'da görev yapan basın mensupları ile bir araya geldi. Şahin, Atilla Vehbi Konuk Tesislerimizde gerçekleşen basın toplantısında ligin ilk yarısında kendi dönemini içeren 11 maçlık bölümü ve oynanan 3 Türkiye Kupası karşılaşmasını değerlendirerek Süper Kupa finali öncesi düşüncelerini paylaştı.

İŞİN CİDDİYETİNİN FARKINDAYIZ

Sözlerine Antalyaspor camiasının yeni yılını kutlayarak başlayan Antalyaspor'umuzun Futbol Sorumlusu Nuri Şahin, “11 haftalık bölüme baktığımızda gayet olumlu bir görüntümüz vardı. 1-2 puan daha fazla alabilirdik ama geldiğimiz günden itibaren oyuncuların yaklaşımı ve oyun felsefemize yatkınlıkları gayet pozitifti. 1-2 maç hariç aslında sahada görmek istediğimizi gürdük. Umarım ligin ikinci yarısında bunu geliştiririz. Oyuncuların performanslarına baktığımızda, formsuz oyuncuların form kazandığını, bazı oyuncuların çıkış yaptığını gördük. Zorlanan oyuncularımız da oldu ama bunlar gayet normal. İşin ciddiyetinde olan bir kulübe sahibiz. İkinci yarının daha sert geçeceğini biliyoruz” dedi.

TRANSFER YAPMAK İSTİYORUZ

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Şahin, transferle ilgili sorulan soruya; “Yönetimimiz çalışıyor. Transfer engelimizi kaldırabilirsek kulübümüzü ekonomik anlamda zora sokmayacak şekilde takviye yapmak istiyoruz tabi ki. Takıma ilk on bir veya yedek olarak bakmıyorum. Buraya transfer olacak futbolcunun her şeyden önce iyi bir insan olması, bu kulübe yakışan bir karaktere sahip olması lazım. Transfer yapmış olmak için transfer yapmayacağız. Bize bir şeyler katması lazım. Bazı oyuncularımızla kendilerini geliştirmek adına yollarımızı da ayıracağız” diye konuştu.

POZİTİF FUTBOL GÖRÜYORUM

Gazetecilerin inişli çıkışlı bir grafik çizildiği ile ilgili sorusuna da yanıt veren Şahin, “Benim en çok üzüldüğüm maç Kasımpaşa maçıydı. O maçı alsaydık kafamızdaki puan baremine ulaşacaktık. Alanyaspor ve Trabzonspor maçlarından sonra buna düşüş demeyelim. 14 resmi maç oynadık. 2-3 maç hariç hep pozitif futbol görüyorum. Benim için oyun önemli. Her maç takımdan aynı performansı almak kolay değil ve zaman alacak bir şey. Bazı maçlarda yorgun düşebiliyorsunuz. Kasımpaşa maçında zihinsel yorgunluk olduğunu sezdim. Ama bazı maçlarda kötü oynasanız da kazanmalısınız” ifadelerini kullandı.

HEDEF HER ZAMAN İYİ OYUN

Takımın bazı maçlarda skoru korumak için geri çekildiği konusunda da soru alan Antalyaspor'umuzun Futbol Sorumlusu Nuri Şahin, “Biz aslında öndeyken geri çekilmiyoruz. Kasımpaşa maçında belki geri çekilsek golü de yemeyecektik aslında. Takımdan çok kendime kızıyorum o maçta. Bahadır'ı biraz daha erken alabilirdim oyuna. Donk'un öne çıkacağını biliyordum ve önlem almalıydım diye düşünüyorum. Futbolda bunlar var. Acı çekerek öğreneceğiz. Bir de zamana oynamaya karşıyım ben. Yerde yatmalara kızıyorum. Oyunu 90+'lara getirmemek lazım. Konya maçında da geri yaslanmadık, onlar iyi oynadı. Hafta içi çok çalışamadığımız için yaptığımız hamleler çok oturmadı. Yediğimiz gole çalışmıştık ama olmadı. Hedefimiz ikinci yarıda daha fazla maç kazanıp istikrar sağlamak. Bunun neticesinde de ligde rahat bir konumda olmak. Kupada da yolumuza devam etmek istiyoruz. Oyun iyi ise otomatikman alacağımız puanlar zaten bizi bir yerlere getirecektir. Oyun olarak üzerine koymamız lazım. Belki 1-2 transferle bu süreci daha hızlı geçebiliriz” şeklinde konuştu.

SÜPER KUPA BİR FIRSAT

Süper Kupa ile ilgili görüşlerini de açıklayan Nuri Şahin sözlerini şöyle tamamladı: Bu final kulübümüz ve futbolcularımız için çok büyük bir şans. Futbolcular kendi CV'lerine bir kupa yazabilecekler. Tek bir maçla kulübümüzün tarihine geçecekler. Bunun avantajı var. Çok güzel bir maç bizi bekliyor. Her futbolcumuz bu maçı oynayabileceği için çok mutlu ve istekli. Bir futbolcunun kupa finaline ekstra bir motivasyona ihtiyacı varsa, zaten o futbolcudan bir şey olmaz açıkçası. Camia olarak çok istediğimiz bir kupa. Ben kendimden çok camia ve kulüp için istiyorum. Biz elimizden gelen her şeyi yapacağız. Şehrin bu kupayı ne kadar istediğinin farkındayız. Futbol Sorumlusu olarak ilk finalime çıkacağım ama ben daha çok yol arkadaşlarımla, başkanımızla, yönetimimizle, taraftarımızla bir kupa sevinci kazanmak istiyorum. Onlarla o sevincimi paylaşmak istiyorum. Beni finalde heyecanlandıran bu.

Futbol