29 Eylül
29.09.2016 13:36:22
Jose Morais Antrenman Öncesi Basının Sorularını Cevapladı

Jose Morais: 3 puan için savaşacağız

 

Teknik Direktörümüz Jose Morais, haftalık basın toplantısını dün akşam  (28 Eylül) antrenman öncesi yaptı. Hafta sonu deplasmanda oynanacak Galatasaray karşılaşması için, “Çok zorlu bir maç olacak” ifadesini kullanan Teknik Direktörümüz, “deplasmanda Türkiye’nin en iyi takımlarından birine karşı oynayacağız. Bu zor deplasmanda iyi bir sonuç almak için ciddi şekilde çalışıyoruz.” dedi.

 

 

 

Dönüm maçı değil

 

Teknik Direktörümüz Jose Morais, habercilerin, “Galatasaray’a karşı alınabilecek galibiyet futbolcuları olumlu yönde etkileyip, gelecek haftalarda da kazanmaya devam etmeleri açısından motivasyon olur mu ?” sorusuna şöyle yanıt verdi:

 

“Tabi ki her maçın ayrı bir önemi var. Bu maç da çok önemli bizim için. Kazandığımız zaman tabiî ki futbolcularımızın moral motivasyonu yükseliyor. İstediğimiz seviyeye ulaşmamız açısından bu maç çok önemli. Biliyoruz ki ligde daha önümüzde alınacak çok puanlar var. Bu şekilde çalışmaya devam ettiğimiz takdirde inanıyorum ki çok daha fazla puanlar alacağız. Eleştiriler aldığımızı biliyorum. Şu anda 2 puanımız var. Eğer 2 puan daha almış olsaydık şu anda orta sıralara doğru yaklaşmış olacaktık. Çok önemli bir maç ama, dönüm maçı da değil. Tabi ki 3 puan almak için savaşacağız. Dediğim gibi ligde istediğimiz sıralara tırmanabilmek için bu maçı kazanmalıyız. Er ya da geç bunu yapacağız.”

 

 

 

Takım olmak önemli

 

Akhisar maçında iyi bir mücadele sergiledik. Önümüzde şimdi önemli bir maç var. Burada en önemli nokta takım olabilmekte. Biz takım olmak istiyoruz ve bu yönde çalışma yapıyoruz. Burada gördüğünüz çalışan bütün futbolcularım galibiyete inanmak zorundalar. Bu, takımı ateşleyen, takıma galibiyeti getirecek güçtür aynı zamanda. Futbolcuların da bunu başarması için öncelikle yaptığı işe inanması gerekiyor. Gösterecekleri mücadele ile bu üst noktalara tırmanabiliriz. Bir kişi üzerinden değerlendiremem, herkes üzerinden değerlendirebilirim. Ben herkese inanıyorum.”

 

 

 

 

 

 

 

Futbol