31 Ağustos
31.08.2019 11:27:27
Korkmaz: Geleceğin Antalyaspor’unu Oluşturmaya Çalışıyoruz

Korkmaz: Geleceğin AntalyasporTeknik Direktörümüz Bülent Korkmaz, sezonun ilk basın toplantısın gerçekleştirdi. Toplantıdan önce bütün basın mensuplarının bayramını kutlayıp yeni sezonun hayırlı olmasını dileyen Korkmaz, sözlerine geçtiğimiz sezonu değerlendirerek başladı. Zor bir sezonu iyi bir puanla ve iyi bir yerde bitirdiklerini ve kimsenin beklemediği bir sonuç aldıklarını belirten Korkmaz, “Oyuncularımı tebrik ediyorum” dedi. Alınan bu sonuçtan sonra önümüzdeki sezon için beklentilerin daha da arttığını kaydeden Korkmaz, “Umarım bu sezon da geçtiğimiz sezon gibi iyi geçer. Amacımız, planlamamız bu yönde. İlk olarak Göztepe ile başlıyoruz. Fiziksel ve taktiksel açıdan bu maça da lige de hazırız” dedi.
TARAFTARA TEŞEKKÜR ETTİ
Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Korkmaz, yeni sezon hedefi ile ilgili olarak; “Taraftarımız geçtiğimiz sezon hem iç sahada hem deplasmanda bizi inanılmaz destekledi. Bu anlamda kendilerine her zaman teşekkür ediyorum. Büyük başarılar beklemek onların en büyük hakkı. Ancak önemli olan Antalyaspor'un 2-3 senelik planlamasında doğru adımlar atabilmek. Genç oyuncular çıkarabilmek. Çünkü artık TFF de sıkı bir şekilde denetliyor” diye konuştu.
LİG DAHA ZOR GEÇECEK
Türkiye genelinde olması gereken alt yapı düzeninin kulüpler düzeyinde yeni yeni oluşmaya başladığının altını çizen Korkmaz, “Bir oyuncuyu alt yapıdan çıkarıp oynatmak çok önemli bir şey. Potansiyeli yüksek genç oyunculara sahibiz. 2 sene sonraki hedefimiz, Antalyaspor takımının ilk 11'inde en az 5-6 oyuncuyu görebilmek. Bunun için çabalıyoruz. Yönetimimizin Avrupa'da oynamak, ligde her zaman zirvede bulunmak, kupa kaldırmak gibi hedefleri var. Bunlar doğru ve uzun vadeli hedefler. Bunu ben de istiyorum ama çok kolay olabilecek bir iş değil. Alt yapı ile ilgili hedefimiz gerçekleşirse bu hedeflere ulaşmak çok daha kolay olur. Günü kurtarmak için burada değilim. Yönetimimizle birlikte geleceğin Antalyasporunu oluşturmaya çalışıyoruz. Sezonluk baktığımızda; Benim için öncelikli hedef maç kazanmak. Kazandıkça hedef daha net ortaya çıkacak. Lig her sene daha zor oluyor ama bizim oturmuş bir kadromuz var. Yeni gelecek olan transferlerle daha da güçlenmiş bir takımımız olacak” diye konuştu.
DOĞRU İSİM DOĞRU MALİYET
Yeni transfer yapılıp yapılmayacağı ile ilgili de konuşan Korkmaz, “Teknik direktörler her zaman transfer ister. Sezonun ikinci yarısından itibaren mevkileri ve oyuncuları belirledik. Öztürk ailesi çok büyük destek veriyor. Yönetim kurulu üyelerimiz de çalışıyor. Ancak transfer düşünüldüğü kadar kolay olmuyor. İmza aşamasına gelen bir transfer, oyuncunun, menajerinin ya da kulübünün çıkardığı probleme takılabiliyor. Bir oyuncunun 5-6 menajerinin çıktığı da oluyor. Kulübümüzün bir bütçesi var. Bütçenin dışına kesinlikle çıkmayacağız. Ben bu takıma transfer yapmış olmak için transfer yaptırmam. Doğru ismi doğru mali yapıda alabiliyorsak alacağız. Son güne kadar da olsa doğruyu bulana kadar çabamız devam edecek” ifadelerini kullandı.

Futbol