19 Ağustos
19.08.2022 11:42:36
Taraftarlarımızın Dikkatine

Fraport TAV Antalyaspor'umuzun maçlarını oynadığı Corendon Airlines Park Antalya Stadyumumuza girişler ve çıkışlar sırasında yaşanan olumsuzluklar kulübümüz tarafından değerlendirilmiştir.

Başkanımız Av. Aziz Çetin başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Antalya Emniyet Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve konu ile ilgili tüm birimlerin yetkilileri üst düzey bir katılım göstermiştir.

Yapılan toplantıda Trabzonspor maçı ve bundan sonraki maçlarda benzer bir sıkıntının yaşanmaması adına bazı kararlar alınmıştır;

** Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve ilgili tüm kurumlar ile gerekli yazışmalar yapılmış, konunun takipçisi olunacağı belirtilmiş, gerekli tüm önlemlerin alınması talep edilmiştir.

** Corendon Doğu Alt Tribün girişlerindeki yoğunluk nedeniyle, ilgili mercilerin onayına istinaden 2 turnike daha Corendon Doğu Alt Tribüne yönlendirilmiş olup, turnike sayısı 6'dan 8'e çıkarılmıştır.

** Mobil girişlerde, özellikle android telefonlarda NFC sisteminin devreye girmesi nedeniyle girişlerin aksadığı tespit edilmiş, NFC sisteminin 15 saniye sonra algılanması sağlanarak, telefonun doğru bir şekilde okutulması ile girişlerin hızlandırılması sağlanmıştır.

** Corendon Airlines Park Antalya Stadyumu'nun her bölgesine mevcuttaki yönlendirme tabelalarına ilaveten yeni yönlendirme tabelaları asılmış, giriş kapıları ve turnikelerin yeri daha belirgin ve anlaşılır hale getirilmiştir.

** İlgili kurum ve kuruluşlar ile bir araya gelinerek herhangi bir aksaklık yaşanmaması, taraftarlarımızın stadyuma daha konforlu bir şekilde yerleşebilmeleri için turnikelerde gerekli kontroller ve testler yapılmıştır.

** 20 Ağustos 2022 Cumartesi günü saat 21.45'te oynanacak olan Trabzonspor karşılaşması için kapılar saat 18.45'de açılacaktır.

** Resmi web sitemizde ve sosyal medya hesaplarımızda yayımlanacak olan, ayrıca stadın başta turnikelerinde olmak üzere çok sayıda bölgesinde yer alacak olan “Mobil girişlerle ilgili yapılması gerekenler” başlıklı bilgilendirmelerin taraftarlarımızca dikkatlice incelenmesi sağlanarak vakit kaybının önüne geçilmesi sağlanacaktır.

** Kırbıyık Kuzey Tribününün bulunduğu otopark kısmında “Pasolig Destek Masası oluşturulacak ve yaşanan sorunların daha hızlı çözüme kavuşması sağlanacaktır.

** Karşılaşmanın son düdüğünün çalmasıyla birlikte tüm tahliye kapıları açılacak, çıkışlar düzenli ve güvenli bir şekilde sağlanacaktır.

** Maç sırasında ve sonrasında güvenlik kameraları dikkatle izlenecek, önlemlere rağmen görevini suiistimal edenler hakkında gerekli yaptırım uygulanacaktır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Futbol