19 Şubat
19.02.2019 12:08:40
Teknik Direktörümüz Bülent Korkmaz: İyi Oyun ve Mücadeleyle Kazanmak İstiyoruz

Teknik Direktörümüz Bülent Korkmaz, hafta sonu Beşiktaş karşısında iyi oyun ve iyi mücadeleyle kazanmak istediklerini söyledi.

Spor Toto Süper Lig'in 20. haftasında sahasında pazar günü Beşiktaş ile oynayacakları maç öncesi Atilla Vehbi Konuk Tesisleri'nde basın toplantısı düzenleyen Teknik Direktörümüz Bülent Korkmaz basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Amilton, Fredy ve Tarık'ı transfer ettiklerini ifade eden Teknik Direktörümüz, “İnşallah bu 3 oyuncu; takımıza, kulübümüze ve şehrimize faydalı olur. Onlardan maksimum verimi alırız. Hem bizim hem de transfer izleme komitemizin takibiyle, bütçemize uygun oyuncuları aldık. Amilton ve Fredy'den bu haftadan itibaren faydalanacağımızı düşünüyorum. Yetenekli oyuncular. Hücum anlamında bize güç katacaklar. Tarık Çamdal ise A Milli takımda oynamış bir oyuncu. Onun da bir şansa ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. Tarık'tan bir aya yakın süre faydalanamayacağız. Çünkü takım idmanı yapmamış. Maddi külfeti de olmayan bir oyuncu. Ona bu şansı verdik. İnşallah kulübümüze faydası olacaktır" diye konuştu.

“SAKATLARIMIZIN İYİLEŞMESİYLE İDEAL KADROYA ULAŞACAĞIZ”

Takımımızda yer alan sakat oyuncular hakkında da bilgi veren Teknik Direktörümüz Bülent Korkmaz, “Diego'nun ilk kez antrenmana çıktı. Doktorlarımızla konuşup karar vereceğiz. Celutska'nın 1-2 hafta daha olmayacağını düşünüyoruz. Onun da gelmesiyle ideal kadromuzu oluşturmuş olacağız. Charles'in sakatlığı olmazsa ondan bu dönem faydalanacağımızı düşünüyorum. Gelen ve gidenler oyuncular oldu. Belli bir kadromuz var. Bu kadro yapımızla, ikinci yarıda bu maçtan itibaren çok daha iyi olacağımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“YOĞUN BASKIYI RAKİBE HİSSETTİRMELİYİZ”

3 Şubat Pazar günü saat 19.00'da karşılaşacağımız Beşiktaş maçı hakkında da konuşan Teknik Direktörümüz, “İnşallah hafta sonu hem iyi oyunla hem de iyi mücadele edip, kazanırız. Belli bir taraftar kitlemiz var. Ama bu kitlenin daha da çoğalması gerektiğini düşünüyorum. Yoğun baskıyı rakibimize hissettirmemiz gerekiyor. Stadyumumuz dolar ve umarım o gücü daha fazla hissederiz ve maçın sonunda kazanan taraf biz oluruz. Her maçın farklı bir hikâyesi var. Rekabetin olduğu gerçek. Gerçekten zor bir mücadele olacak” şeklinde konuştu.

“GENÇ OYUNCULARIN TAKIMA KATKI VERMESİ GEREKİR”

Ara transfer döneminde 8 oyuncuyla yollarımızı aydığımızı da belirten Teknik Direktörümüz Korkmaz, “Dün 3 oyuncuyu transfer ettik. Ancak kısa zamanda 2'sini kullanabiliriz. Giden oyuncuların maliyeti çok yüksekti. Bu mali yükü hafifletmek ve gelecek adına planlama yapmamız gerekiyordu. Genç oyuncuların takıma katkı vermesi gerekir. Elimizdeki ve düşündüğümüz bütçeyle en iyisini yapmaya çalıştık” diyerek sözlerini tamamladı.

Futbol