14 Eylül
14.09.2018 17:16:01
Teknik Direktörümüz Bülent Korkmaz: Kazanma Adına Oynayacağız   

Milli Takım maçları nedeniyle verilen arayı en iyi şekilde değerlendirdiklerini söyleyen Teknik Direktörümüz Bülent Korkmaz Lig’in 5. Haftasında deplasmanda oynayacakları Medipol Başakşehir maçına kazanmak parolasıyla çıkacaklarını söyledi.

 

 Teknik Direktörümüz Bülent Korkmaz, Atilla Vehbi Konuk Tesislerimiz’de düzenlenen basın toplantısında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

 

Milli Takımımızın aldığı son aldığı galibiyetten dolayı tebrik ederek sözlerine başlayan Teknik Direktörümüz Bülent Korkmaz, “Milli Takımımızda yer alan tüm oyuncularımızı ve teknik ekibimizi tebrik ediyorum. Çok iyi bir jenerasyon var. İnşallah bu jenerasyon üzerlerine başka oyuncular da eklenerek Türk Milli Takımımızı çok daha iyi yerlere taşır. Ben bu yeni jenerasyondan çok umutluyum. Lucescu çok doğru bir karar verdi. İnşallah Dünya Kupası’na da Avrupa Şampiyonası’na da gider” ifadelerini kullandı.

 

“ARAYI, ÇOK İYİ DEĞERLENDİRDİK”

 

Milli Takım maçları nedeniyle verilen arayı oldukça iyi değerlendirdiklerini söyleyerek sözlerine devam eden Teknik Direktörümüz Bülent Korkmaz, “Maicon ve William gibi sakatlığı bulunan oyuncularımız vardı. Son gün transfer ettiğimiz oyuncularımız vardı. Onların da yavaş yavaş form tutması ve ekstra antrenmanlarla belli bir yere gelmesini sağladık. Bir tek sakatlığı süren oyuncumuz Zeki kaldı. O da yapılan son kontrollerin ardından Ekim ayının ilk haftasında gerçek anlamda antrenmanlara başlayacak” diye konuştu.

 

“AİLE BAĞI OLAN BİR TAKIMIZ”

 

Medipol Başakşehir maçına cezaları nedeniyle Doukara ve Charles’in çıkamayacağını hatırlatan Teknik Direktörümüz Bülent Korkmaz, “Maicon ve William’ın sakatlıkları geçti ama fiziksel olarak geri kaldılar. Dolayısıyla eksik olarak gidiyoruz diyemem ama onların yerinde oynayacak arkadaşların ellerinden geleni yapacaklarına inanıyorum. İyi çalıştık. Takımımız aile bağı olarak birbirine bağlı bir takım. Birbirini seven ve sayan bir takım. Bu de benim için en büyük avantaj diyebilirim. Zor bir maç olacak” dedi.

 

“EN BÜYÜK ARTIMIZ; MÜCADELEMİZ”

 

Medipol Başakşehir takımının oyun planı olan ve var olan bu oyun planı üzerine devamlı olarak oynayan bir takıma karşı oynayacaklarını belirten Teknik Direktörümüz Bülent Kokmaz, “Çok doğru bir yapılanmayla istikrarlı bir teknik direktör ve oyuncu grubuyla Türkiye’de en düzenli oynayan ve oyun planı olan bir takımla oynayacağız. Bizim de en büyük artımız; mücadelemiz. Maçı sonuna kadar bırakmamız bizim için en büyük avantaj. Kazanma adına oynayacağız. Elimizden gelenin en iyisi yapmaya çalışacağız” şeklinde konuştu.  

 

“GENÇLER OYNAYACAK SEVİYEDEYSE VE IŞIK VERİYORSA OYNATIRIM”

 

Takımın ideal kadrosunun ne zaman ulaşacağı konusunda iletilen soruya da yanıt veren Teknik Direktörümüz Bülent Korkmaz, “Her maçta çıkardığım takımı ben ideal kadro olarak görüyorum. Sakat da oluyor cezalı da oluyor. Sonuçta futbol bu. Dolayısıyla elimizdeki kadroyla en ideal kadroyu çıkarmaya çalışıyoruz. Gençler oynayacak seviyedeyse ve ışık veriyorsa oynatırım. Bunu önceki takımlarımda da yaptım. Bu duygu hep var. Şu ana kadar tüm oyuncularımda olduğu gibi bu genç arkadaşlarımızdan da memnunum” dedi.

Futbol