11 Mayıs
11.05.2017 12:01:29
Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay: Yeni Sezon Hazırlıklarına Başladık

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, Fenerbahçe maçı öncesi basın mensuplarıyla bir araya geldi. Çalımbay, geçtiğimiz hafta oynanan Başakşehir karşılaşmasının yanı sıra, 13 Mayıs cumartesi günü oynayacakları Fenerbahçe maçı ve yeni sezon transfer hazırlıkları hakkında sorulan soruları yanıtladı.

 

Zorlu bir süreçten çıkıp artık ligin sonuna yaklaştıklarını belirten Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, “Son 4 maçımızı oynayacağız.  Tüm amacımız, son 4 maçı en iyi bir şekilde bitirebilmek. Bunun dışında Başkanımız, yönetim kurulumuz ve teknik ekibimizle gelecek sezon çalışmasını ve kamp programlarımızı yapmaya başladık. Bunlarını hepsini aynı anda götürmemiz gerekiyor. Transfer yapacağımız oyuncular üzerinde çok çalışıyoruz. Çok maç seyrediyoruz” diyerek yeni sezon çalışmaları hakkında bilgi verdi.  

 

“BERABERLİĞE ÜZÜLÜRKEN GOL YEDİK”

 

2016-2017 sezonunun çok zorlu geçtiğini ve sıkıntılı yerlerden iyi yerlere geldiklerini hatırlatan Teknik Direktörümüz, geçtiğimiz hafta oynanan Başakşehir maçı hakkında, “İlk yarı çok iyi oynadık. İkinci yarı istediğimiz gibi olmadı ve beklemediğimiz bir anda gol yedik. Beraberliğe üzülürken, beklemediğimiz bir gol yedik. Celustka ve Sandro’nun oyundan çıkması elimizi kolumuzu bağladı. Hamleyi yapamadık yani oyuncu alamadık. Galatasaray maçında Diego’nun oyundan çıkmasıyla gol yemiştik, burada da aynı şansızlığı yaşadık” diye konuştu.

 

“KAPASİTEMİZİN EN ÜST SEVİYESİNE ÇIKMALIYIZ”

 

Fenerbahçe maçında sahada ne yapılması gerekiyorsa ellerinden geleni yapacaklarının altını çizen Teknik Direktörümüz, “Fenerbahçe takımı bundan 2 ay önceki Fenerbahçe takımı değil. Toparlandılar. Kadrosu çok iyi. Hedeflerinde ligden daha çok, kupa maçları var. Kolay bir maç olmayacak. Başakşehir maçının ilk yarısında oynadığımız gibi oynamalıyız. İkinci yarıda oynadığımız gibi de hatalar yapmamız gerekiyor. Fenerbahçe gibi bir takımdan puan almak ve galip gelmek istiyorsak, kapasitemizin en üst seviyesine çıkmamız gerekiyor. Mücadelemizi yapıp, golü düşünüp öyle oynamamız gerekiyor. Takımım bunların farkında” dedi.  

 

YEKTA VE ZEKİ KART CEZALISI

 

Yekta Kurtuluş ve Zeki Yıldırım’ın kart cezalı olması nedeniyle Fenerbahçe maçı kadrosunda yer alamayacaklarını hatırlatan Teknik Direktörümüz, “Takımımızda şu an sakat yok. Yalnızca ufak tefek sakatlıkları olan arkadaşlarımız var. İnşallah oradan da istediğimiz şekilde döneceğiz. Çünkü hedefimizi daha önce de söylemiştim, ligin ilk 10’u içerisinde iyi bir yerde bitirmek. Tek hedefimiz şu an Fenerbahçe maçı. Fenerbahçe maçından da galibiyet alıp, puanlarla dönmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

“EKSİKLERİMİZİ TESPİT ETTİK”

 

Gelecek sezon transfer planları hakkında yönetilen sorulara da cevap veren Rıza Çalımbay, “Hem bu seneki kadromuzla hem de önümüzdeki yılla ilgili çalışmalarımıza geçtiğimiz haftadan itibaren başladık. Dün, yönetimimizle uzun süren bir toplantı yaptık. Bu toplantılar devam edecek. Eksiklerimizi tespit ettik, yönetimimize raporlarımızı veriyoruz. Tespit ettiğimiz oyuncular var. Kritik yerlerimiz mevcut, oralara oyuncu alacağız. Maçları seyretmeye başlıyoruz. Bu hafta ben de dahil tüm teknik ekibimiz yurtdışına gideceğiz. Yurtiçi ve yurtdışında tespit ettiğimiz oyuncular var. Onları bir kez daha izleyip, karar vereceğiz” şeklinde konuştu.

 

Futbol