Antalya, Denizde Buluştu
Antalyaspor
9.09.2018 - 00:00, Son Güncelleme:

Antalya, Denizde Buluştu

Antalyaspor 2018 Yaz Kupası Yüzme Şenlikleri bugün düzenlenen “3. Açıksu Yüzme Yarışları”yla sona erdi.

Antalyaspor Kulübü Derneğimiz tarafından organize edilen ve Muratpaşa Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştirilen yarış; bu yıl Antalya'da yüzme sporuna büyük katkılar veren ‘Süleyman Erol' adına düzenlendi.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Deniz Ticaret Odası, Türkiye Yüzme Federasyonu, Türkiye Spor Yazarları Derneği Antalya Şubesi, Ceysu, GM Teknik Prodüksiyon, Antalya Gazozu ve Antalya Reçelcisi destekleriyle düzenlenen yarış yoğun bir katılıma ev sahipliği yaptı.

3 FARKLI BAŞLANGIÇ NOKTASINDAN START ALINDI

Bu yıl 3.'sü düzenlenen ve uluslararası boyutta olma yolunda emin adımlarla ilerleyen yarış, gerçek zamanlı olarak 3 farklı başlangıç noktasından start aldı. Yaş guruplarına göre düzenlenen müsabakalarda; bayan ve erkek olmak üzere genel klasmanda ilk üç dereceye giren sporculara özel kupaları, ilk 3 dereceye girenlere özel madalyaları verilirken tüm katılımcılara da günün anısına katılım madalyaları, Antalyaspor ve Muratpaşa Belediyesi logolu t-shirtler ödül olarak dağıtıldı. Yarışmacılar ve aileleri bando eşliğinde marş ve şarkılar söyleyerek güne renk kattılar.

AİLELER ÇOCUKLARIYLA YARIŞTI

Antalyaspor Kulübü Derneğimiz Başkanı Nafiz Tanır'ın startını verdiği 500 metre halk yüzme etkinliği etabında da katılımın oldukça yüksek olduğu, ailelerin çocuklarıyla birlikte katılım gösterdikleri görüldü. Mavi bayraklı plajlarımızı korumak ve denizlerimize plastik atıkları engellemek adına farkındalık yaratan her yaştan yüzücü birlikte yüzmenin keyfini yaşadı.

FARKINDALIK YARATTILAR

Festival tadında geçen spor şenliğinde katılımcılar yarış sonrası birlikte kahvaltı yaparak etkinlik alanını doldurdu. Sponsor firmalar Antalya Gazozu ile Antalya Reçelleri yarışmacılara çeşitli hediyeler sundu. Muratpaşa Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü de farkındalık yaratmak amacıyla, kullanılmış pet şişeleri potaya basket atabilenlere yeşeren kalem ve pazar filesi gibi hediyeler dağıttı.

  1. ANTALYASPOR AÇIKSU MÜSABAKALARINDA ELDE EDİLEN DERECELER İSE ŞU ŞEKİLDE

3000 METRE BAYANLAR;

1.SEVİM EYLÜL SÜPÜRGECİ

2.BAŞAK AKTEKE

3.BEYZA ÖZKAN

3000 METRE ERKEKLER;

1.ARCHYN MIKHAILOV

2.EMRE SARP ZEYTİNOĞLU

3.EMİR BATUR ALBAYRAK

1500 METRE BAYANLAR

1.ECENUR CEYLAN

2.İPEK DERİN EĞİN

3.TALYA ERDOĞAN

1500 METRE ERKEKLER

1.EGEMERT ÖZTÜRK

2.EKİM DENİZ TUNÇEL

3.ATAKAN ERCAN

© 2021, Antalyaspor Resmi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır.