Bisiklet Takımımızdan Büyük Başarı
Antalyaspor
17.06.2019 - 13:33, Son Güncelleme:

Bisiklet Takımımızdan Büyük Başarı

Mersin'de bu yıl 5'inci kez gerçekleştirilen Tour of Mersin Bisiklet Yarışı'na katılan Fiberli Antalyaspor Bisiklet Takımımız önemli bir başarı kazanarak Antalya'ya döndü. 25 Nisan'da başlayan ve 4 etap halinde gerçekleştirilen yarışa Fiberli ve Efor İnşaat'ın desteğiyle katılan bisiklet takımımız, genel klasmanda 11 farklı ülkeden 15 takım ile kıyasıya mücadele etti.

DÖRT ZORLU ETAP GEÇİLDİ

Fiberli Antalyaspor Bisiklet Takımımız, toplam 500 kilometre süren ve yaklaşık 8 bin metre tırmanış içeren 4 etap sonunda Türk takımları arasında birinci sırayı elde ederek önemli bir başarının altına imza attı. Takımımız, 28 Nisan'da sona eren yarışta uluslararası klasmanda ise beşinci sırayı elde etti. Yarışmada sırasında sporcumuz Soner Akbaş ise geçirdiği kaza sonucu yaralandı ve yarışa devam edemedi. Fiberli Antalyaspor Bisiklet Takımımız yarışlara Antrenör Salih Yalızat nezaretinde, İzzet İçen, Soner Akbaş ve İsmail Çavuşoğlu ile katıldı. Takımımıza Lassa'dan Burak Abay ve Rusya'dan Victor Manakov da destek verdi.

EN İYİ TÜRK TAKIMI

Fiberli Antalyaspor Bisiklet Takımı Sorumlusu Ogün Çavuş, Türk milli takımını ve bisiklette Türkiye'nin önemli kulüplerini geride bırakıp en iyi Türk takımı olmanın gururunu yaşadıklarını belirterek, “Sporcularımızı kutlarken bizlere desteğini esirgemeyen kulüp yönetimimiz ile sponsorlarımız Fiberli ve Efor İnşaat'ın yanı sıra forma sponsorumuz Jordanred'e teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

© 2021, Antalyaspor Resmi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır.