Arda Vekiloğlu: Her Takıma Karşı Kazanmak İçin Çıkıyoruz
Antalyaspor
28.12.2017 - 00:00, Son Güncelleme:

Arda Vekiloğlu: Her Takıma Karşı Kazanmak İçin Çıkıyoruz

Türkiye Basketbol Ligi'nde mücadele eden 18 takımın 18'nin de iddialı olduğunu belirten basketbol takımımızın Başantrenörü Arda Vekiloğlu, “Bu lig, oldukça iddialı takımlara ev sahipliği yapıyor. Biz de tüm rakiplerimizi ciddiye olarak herkese karşı kazanmak için çıkıyoruz” dedi.

Antalyaspor Basketbol Takımı Başantrenörümüz Arda Vekiloğlu, geçtiğimiz hafta evlerinde oynadıkları Türk Telekom maçı ve yarın Ankara'da karşılaşacakları Ankara DSİ maçı hakkında konuştu.

Geçtiğimiz hafta evlerinde oynadıkları Türk Telekom maçında, çok iyi mücadele ortaya koyduklarını belirten Başantrenörümüz Arda Vekiloğlu, “Bu maç, rakibimizin 10 oyuncusuyla gerçekten iyi oynadığı ve hepsinin de katkı verdiği bir oyundu. Bazı oyuncuları normalden daha fazla devreye girmeseydi ya da takımımızda daha fazla oyuncu devreye girseydi kazanabileceğimiz bir maçtı. Neticede güzel mücadele etmemize ve maçın içinde kalmamıza rağmen günün sonunda hanemize mağlubiyet olarak yazılan bir maç oldu” şeklinde konuştu.

“LİGDEKİ TÜM MAÇLAR ÇOK ÇEKİŞMELİ”

Türkiye Basketbol Ligi'nin oldukça iddialı takımlara ev sahipliği yaptığının altını çizen Vekiloğlu, “Herkese karşı kazanmak için çıkıyoruz. Özellikle telafisi daha zor olan, ligde daha alt sıralarda bulunan takımlara karşı oynayacağımız maçlar, asıl belirleyici oluyor. Bu hafta oynayacağımız maç da, böyle bir maç. Ligin en dibindeki takım dahi en tepedeki takımı yenecek güçte. Böyle bir ligde oynuyoruz, tüm maçlar çok çekişmeli. Bu nedenle hiçbir takımla ilgili rakibe gerekli saygıyı göstermeme lüksü yok hiçbir takımın” dedi.

“HANEMİZE BİR GALİBİYET DAHA YAZDIRACAĞIZ”

Ankara DSİ'nin son haftalarda koç değişikliği ve oyuncu takviyesi yaptığını hatırlatan Arda Vekiloğlu, “Bu da mutlaka takım dinamiklerinde bir fark yarattı. Galibiyet de aldılar, birbirlerini tanıyarak ve daha fazla antrenman yaparak oynayamaya da başladılar. Evlerinde oynayacakları bu maç, bizim için de çok önemli. Ligdeki sıralamamız açısından hanemize bir galibiyet daha yazdıracağımız bir maç olsun istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“MAKSİMUM SAYIDA GALİBİYET ALMAK ÖNEMLİ”

Galibiyet olarak daha yukarıda bulunan takımların, akıllarına son saniyelerde kaybettikleri Düzce Belediye ve Bakırköy Basket maçlarını getirdiğini söyleyen Vekiloğlu şöyle devam etti: “Bu maçlar, farklı önde olduğumuz veya son saniyelerde kaybettiğimiz maçlar. İşte, biz de bu maçları hanemize galibiyet olarak yazdırabilseydik, ligde sıralamamız daha üstte olacaktı. Bu nedenle rakibin adı ve ligdeki sıralaması hiç önemli değil. Maksimum sayıda galibiyet almak önemli. Telafisi daha zor ve kazanmamız gerekli olan maçları kayıpsız geçmemiz önemli. Bu maçı da öyle bir maç olarak görüyoruz.”

© 2021, Antalyaspor Resmi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır.