Potanın Akrepleri Konya Deplasmanında
Antalyaspor
16.03.2018 - 00:00, Son Güncelleme:

Potanın Akrepleri Konya Deplasmanında

Basketbol takımımız, 18 Mart Pazar günü deplasmanda oynayacağı Selçuklu Belediyesi maçından galibiyetle dönmenin hesaplarını yapıyor. Türkiye Basketbol Ligi 28. Hafta maçına çıkacak olan kırmızı-beyazlı ekibimiz, Konya temsilcisini yenerek evine galibiyetle dönmek istiyor.

Baş Antrenörümüz Arda Vekiloğlu, geçtiğimiz Çarşamba günü evlerinde oynadıkları Düzce Belediyesi maçı ve 18 Mart Pazar günü saat 16.00'da deplasmanda oynayacakları Selçuklu Belediyesi maçı hakkında konuştu.

Düzce Belediyesi maçının telafi etmek istedikleri bir maç olduğunu belirten Vekiloğlu, ligin ilk yarısında da Düzce Belediyesi'yle oynadıkları maçı kaybettiklerini söyledi. Vekiloğlu, “Maçın bitimine 2 dakika kala, 6 sayı öndeydik. Düzce Belediyesi geride olmanın verdiği psikolojiyle, çok zorlama atışları kolay bir şekilde sayıya çevirdi. Son şutu soksaydık kazanırdık. Kazanmak üzere olduğumuz maç, kaybettiğimiz bir maç oldu. Böyle maçları kaybetmek, tabii ki hoş değil. Ama son saniyede kazandığımız bir sürü maç var. Bu, ligin ve sporun doğasında var” dedi.

“SONUNA KADAR MÜCADELE EDECEĞİZ”

Türkiye Basketbol Ligi'ni ilk 4 içerisinde bitirmekle ilgili önemli bir avantajı kaybettiklerini söyleyen Arda Vekiloğlu, “Türkiye Basketbol Ligi'nde, oynayacağımız daha çok maç var. Aslında bu durum arka arkaya kazanacağımız 2-3 maçla değişebilir. O yüzden biz takım olarak hiçbir zaman bırakmayı düşünmüyoruz. Bu sezonun en son maçını oynayana kadar kazanmak ve en iyisini yapmak için her şekilde sonuna kadar mücadele edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“ÇOK ZORLU BİR RAKİP”

Selçuklu Belediyesi maçının, takımları için çok önemli bir maç olduğunun altını çizen Arda Vekiloğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Selçuklu Belediyesi maçını, ligin ilk yarısında evimizde oynamış ve kazanmıştık. Çok zorlu bir rakip ve oldukça potansiyelli bir takım. İyi işler yapıyor. Dolayısıyla şu son haftalarda gösterdiğimizden daha fazla reaksiyon göstermemiz gerekiyor. Bu maçı kazanmak için; hem enerji hem de basketbol adına doğru işleri yapma aşamasında çok daha insanüstü performans ortaya koymamız gerekiyor. Bunu yapmak için uğraşacağız. Maçı kazanmak istiyoruz.”

© 2021, Antalyaspor Resmi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır.