Triatlon Takımımız Sezonu Mersin'de Açıyor
Antalyaspor
3.04.2021 - 16:48, Son Güncelleme:

Triatlon Takımımız Sezonu Mersin'de Açıyor

Türkiye Triatlon Federasyonu 2021 Triatlon Türkiye Şampiyonası'nda ilk yarış yarın Mersin'de koşulacak. Antalyasporumuzun triatlon takımı, pandemi süreci de dahil olmak üzere her zamanki gibi başarı ve şampiyonluk hedefiyle hazırlanıyor.

BU YIL 7 ADET PUANLI YARIŞ VAR

Geçen sene pandemi nedeni ile sadece 2 yarış yapılırken bu sene 7 adet puanlı yarış düzenlenecek. Fikstüre göre şehir isimleri ile adlandırılan yarışlar bu sene; Mersin, Didim, Avşa, Ordu, Balıkesir, Eğirdir ve Alanya'da koşulacak. Resmi puanlı yarışlara ek olarak tarihimizin kırılma anlarından Çanakkale Zaferi'ne ulaştığımız Gelibolu'nun yanı sıra İstanbul'da da iki farklı özel yarış koşulacak.

3 OLİMPİK, 4 SPRİNT MESAFE

Olimpik mesafe olarak planlanan yarışlar (1500 metre yüzme-40 kilometre bisiklet-10 kilometre koşu) sırası ile Mersin, Ordu ve Eğirdir olup, olimpik etaplar final yarışı Eğirdir'de yapılacak. Sprint mesafe (750 metre yüzme-20 kilometre bisiklet-5 kilometre koşu) olarak planlanan yarışlar ise sırası ile Didim, Avşa, Balıkesir ve finali Alanya'da yapılacak. Her iki mesafenin puanları ayrı ayrı değerlendirilecek ve iki ayrı kulvarda şampiyonluk ve kürsü hedefleri ile yarışılacak.

PERDE MERSİN'DE AÇILIYOR

Kırmızı beyazlı takımımız ilk yarışı yarın (4 Nisan Pazar) Mersin-Yenişehir'de olimpik mesafede koşacak. Takımımız 2021 sezonu ilk yarışı olan Mersin Triatlonu'na 15 kişilik sporcu kafilesi ile katılacak. Talya Bitkisel Ürünler'in desteği ile Mersin'e giden takımımız yeni sezona güzel bir başlangıç yapmak istiyor. Yarış, Mersin Yenişehir Fenerbahçe Meydanı'nda bulunan marinadan 11.40'ta start alacak.

© 2021, Antalyaspor Resmi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır.