Triatlonda Mersin’den 3 Altın 2 Bronz ile Döndük
Antalyaspor
9.04.2021 - 10:24, Son Güncelleme:

Triatlonda Mersin’den 3 Altın 2 Bronz ile Döndük

Antalyaspor triatlon takımımız, Mersin'de koşulan Triatlon Türkiye Şampiyonası'nın ilk ayağında başarılı sonuçlar aldı. Geçtiğimiz yıl pandemi sebebiyle iptal edilen şampiyona bu sene özel tedbirler alınarak gerçekleştirildi. 26 kentten 200'ü aşkın sporcunun katıldığı yarışta Antalyaspor triatlon takımı sporcularımız 3 altın 2 de bronz madalya elde etti.

3 ALTIN MADALYA KAZANDIK

Hava ve deniz şartlarının kötü olduğu yarış esnasında sporcular birbirinin yanı sıra zor hava şartları ile de mücadele etti. Rüzgarın sert estiği ve dalgaların kıyıları dövdüğü Mersin'de sporcular 1.5 kilometre yüzdükten sonra 40 kilometre pedal bastı ve 10 kilometre koşarak yarışı tamamladı. Olimpik mesafe yarışında sporcularımızdan Bahadır Tama, Nuri Acar ve Saliha Yüksel Tama kendi yaş grubu kategorilerinde birinci olarak altın madalya aldı.

SIRA DİDİM'DEKİ YARIŞTA

Nihal Çelik ve Birhan Varol üçüncü olarak kendi yaş grubunda bronz madalya kazanırken ilk 10'a giren diğer sporcularımızdan Cemal Şahin beşinci, Necati Şevik yedinci, Burhan Cömertoğlu ve Cemil Yıldızhan ise dokuzuncu oldu. Yarış sonrası takımımızın destekçisi Talya Bitkisel Ürünler Yönetim Kurulu Başkanı Halis Ertaş sporcuları arayıp tebrik ederek desteklerini iletti. Gelecek yarış 2 Mayıs Pazar günü Didim'de sprint mesafe olarak koşulacak.

© 2021, Antalyaspor Resmi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır.