50.Yıl Ziya ÖZDEN Kupası Açık Su Yüzme Yarışı

Antalyaspor 50.Yıl Ziya ÖZDEN Kupası Açık Su Yüzme Yarışı

Antalyaspor 50.yıl etkinliği olarak Ziya ÖZDEN Kupası Açık Su Yüzme Yarışı 21 Ağustos 2016 Pazar günü düzenlenecektir.
Antalya Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü, yüzme antrenörlüğü ve Antalya Lisesi Müdürlüğü yaparak rahmetli Sayın Süleyman EROL'dan sonra yüzme sporunun Antalya'da yayılmasına ve gelişmesine önem veren Sayın Ziya ÖZDEN anısına Antalyaspor Kulubü Derneği 50.Yıl etkinliklerimiz çerçevesinde bir yarış düzenlemiştir.
Daha önce Kaleiçi Yat Limanı'ndan Konyaaltı'nda yıkılan Süleyman Erol Yüzme Havuzu'na yüzülen bu geleneksel yarış bu yıl ilk defa Lara falezlere paralel olarak (2250m X 1000m) ters tarafa doğru yüzülecektir.
Seyir imkanı geniş olan ve bu yıl kısa tutulacak parkur önümüzdeki yıl daha uzun ve farklı start noktaları ile uluslar arası boyuta taşınacaktır.
Merhum Sayın Ziya ÖZDEN kulübümüzün ilk yıllarında yüzücülerimizi bu parkurda çalıştırmış ve kulübümüzün kuruluşuna vesile olan nice rekortmen ve milli yüzücülerimizi yine bu parkurda yetiştirmiştir.
Sayın Ziya Özden'in anısını yaşatmak ve rekortmen sporcular yetiştirmek hedefi ile Antalyaspor Kulübü Derneğimiz 50. yıl kutlamaları kapsamında diğer branşlarda da etkinlikler düzenlemeyi planlamaktadır.

Antalyaspor Kulübü Derneği

© 2020, Antalyaspor Resmi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır.