Isparta Eğirdir'de Triatlon Festivali
Antalyaspor
17.08.2021 - 19:39, Son Güncelleme:

Isparta Eğirdir'de Triatlon Festivali

Isparta'nın Eğirdir ilçesinde pazar günü düzenlenen 2021 yılı Triatlon Türkiye Şampiyonası olimpik mesafe final müsabakasında Antalyaspor triatlon takımı hedeflerine ulaştı. Eğirdir'de pazar günü saat 08.00'de başlayan yarışa Türkiye'den birçok takım ve sporcu katıldı. Rüzgarın etkili olduğu Eğirdir'de sporcular bisiklette zor anlar yaşadı. 1,5 kilometre yüzme ile başlayan yarış 40 kilometre bisiklet etabıyla devam etti ve en sonunda 10 kilometre koşu ile sporcular varış noktasına geldi. Bu zorlu yarışı takımımızdan Bahadır Tama varışa ilk sırada gelerek en hızlı bitiren sporcu oldu.

ANTALYASPOR MADALYALARI TOPLADI

Şampiyonanın ilk ayağı nisan ayında Mersin Yenişehir'de koşulmuştu. Bu yarıştan topladığı puanlar ile erkekler takımı puan sıralamasında ikinci sıraya yükseldi. Final yarışına ikinci sırada başlayan kırmızı beyazlı ekibimiz başarılı bir yarış çıkararak 2021 Triatlon Türkiye Kupası Yaş Grubu erkekler takımında ikinci oldu. 2019 yılından bu yana triatlon takımımızın destekçisi olan Talya Bitkisel Ürünler yöneticileri ve çalışanları da yarışı yerinde izleyerek final heyecanını yaşadı. Final sonunda kupa ve madalyaları kaldıran sporcularımız ile Talya Bitkisel Ürünler sevinçlerini paylaştı.

ACAR VE TAMA TAKIMI SIRTLADI

Takım sporcularımızdan Nuri Acar ve Bahadır Tama hem Mersin Yenişehir hem de Isparta Eğirdir yarışlarında gösterdikleri performans sayesinde takımı üst sıralara taşıyan isimler oldu. Her iki sporcu da aldığı puanlar sayesinde Antalyaspor'u kürsüye taşıdı. Bireysel kategoride de Bahadır Tama 2021 Yılı Triatlon Türkiye Şampiyonası Eğirdir finalinde yılsonu genel klasman ikinciliği, Eğirdir müsabakası yaş grubu birinciliği ve yılsonu yaş grubu birinciliği alarak toplamda 1 altın madalya ve 2 kupa sahibi oldu. Nuri Acar 2021 Yılı Triatlon Türkiye Şampiyonası Eğirdir finalinde yılsonu yaş grubu birinciliği ve Eğirdir müsabakası yaş grubu birinciliği alarak toplamda 1 altın madalya ve 1 kupa aldı.

KADIN SPORCULARIMIZ DA KÜRSÜDE

Antalyaspor triatlon takımımızdan Saliha Yüksel Tama 2021 Yılı Triatlon Türkiye Şampiyonası Eğirdir finalinde yılsonu yaş grubu ikinciliği kazanırken Eğirdir müsabakası yaş grubunu dördüncü olarak bitirdi. Takımımız adına yarışan Tatiana Vukolova ise 2021 Yılı Triatlon Türkiye Şampiyonası Eğirdir final müsabakasında yaş grubu ikinciliği elde ederek gümüş madalya elde etti.

TOPLAM 10 SPORCUYLA KATILDIK

Toplamda 10 sporcumuzun katıldığı müsabakada Cemil Yıldızhan kendi yaş grubunu yedinci, Mustafa Çelik kendi yaş grubunu sekizinci, Osman Demiratar ise kendi yaş grubunu dokuzuncu olarak bitirirken, Mehmet Zahit Pişirici, Şükrü Sinan ve Necati Şevik de yarışmayı başarılı bir şekilde tamamladı.

© 2022, Antalyaspor Resmi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır.