Kıtalararası İlk Triatlon
Antalyaspor
13.09.2021 - 16:38, Son Güncelleme:

Kıtalararası İlk Triatlon

Türkiye'de ve Dünya'da ilk kıtalararası triatlon olma özelliğini taşıyan İstanbul Oral B Boğaziçi Triatlonu yarışı 12 Eylül 2021 tarihinde koşuldu. Triatlon Federasyonu'nun bir ilke imza atarak gerçekleştirdiği bu yarışa bir çok sporcu katıldı. Beykoz Belediyesi'nin ev sahipliği yaptığı yarış boğazda yüzülerek başladı. Sporcular 2600 metre yüzerek geçtiği boğazdan daha sonra Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nü bisiklet ile geçen sporcular 40 kilometrelik bisiklet parkurunu tamamladıktan sonra tekrar başlangıç alanına dönerek koşu etabına geçtiler. Beykoz sahilde 10 kilometre koşarak yarışı tamamladılar.

Takım sporcularından Nuri Acar, Bahadır Tama, Saliha Yüksel Tama, Nihal Çelik ve Mehmet Zahit Pişirici'nin yarıştığı İstanbul Oral B Boğaziçi Triatlonu'nda Nuri Acar ve Bahadır Tama kendi yaş gruplarında birinci gelerek altın madalyayı kazandılar. Bahadır Tama ayrıca yaş grubu dışında genel klasman birinciliği de elde etti. Saliha Yüksel Tama ise bayrak yarışına katılarak üçüncülük elde etti ve bronz madalya sahibi oldu.

Talya Bitkisel Ürünler ile 2021'de de başarıdan başarıya koşan kırmızı beyazlı ekibimiz 2 Ekim Alanya Triatlon'u için hazırlıklarına başladı. Sezonun son resmi yarışı olacak Alanya Triatlonu için takımımıza şimdiden başarılar.

© 2022, Antalyaspor Resmi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır.