Sutopu Takımımız Namağlup Şampiyon
Antalyaspor
22.07.2019 - 11:16, Son Güncelleme:

Sutopu Takımımız Namağlup Şampiyon

Türkiye Sutopu Federasyonu tarafından düzenlenen U19 Bayanlar 2. Lig Final ve Grup Müsabakaları Hatay'da son erdi. Turnuvaya katılan Antalyaspor U19 Bayan Sutopu Takımımız namağlup şampiyonluğa ulaşarak adını 1. Lig'e yazdırdı.

BÜTÜN MAÇLARI KAZANDILAR
İlk gün Hatay Büyük Şehir Belediyespor ile oynadığı maçı farklı kazanan takımımız, ikinci gün Adana temsilci Adanus ile oynadığı maçı da 14-7 kazanarak final grubuna kaldı. Final grubunda İzmir temsilcisi 9 Eylül Üniversitesi Atlantis Spor Kulübü ile zorlu bir mücadele veren takımımız, maçı 8-7 kazanarak finale yükselmeyi başardı. Final müsabakasına çaprazdan bir kez daha karşılaştığı Adanus'u 13-11 yenerek şampiyon olan U19 Bayan Sutopu Takımımız, Sutopu 1. Ligi'ne yükselmeyi başardı.

YAŞ ORTALAMASI 16
Takımın yaş ortalamasının 16 olduğunu hatırlatan Baş Antrenörümüz Tarkan Saçalır; “Gelecekte çok önemli başarılar elde edeceğimiz iyi bir jenerasyonumuz var. Saat 20.00'de başlayan, 22.00'de biten antrenmanları yaz kış kaçırmayan sporcularımı kutlarım. Şampiyonluğu camiamıza armağan ediyoruz” dedi.

© 2022, Antalyaspor Resmi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır.