Sutopunda 2 Sporcumuz Milli Takımda
Antalyaspor
30.07.2019 - 13:19, Son Güncelleme:

Sutopunda 2 Sporcumuz Milli Takımda

Antalyaspor sutopu takımımız, 25-28 Temmuz tarihleri arasında Adana'da düzenlenen Türkiye Sutopu Federasyonu Büyük Bayanlar 2. Lig Grup ve Final müsabakalarında mücadele etti. 2 sporcumuz U17 Bayanlar Sutopu Milli Takımı'na davet edildi.
FİNALE YÜKSELDİLER
İlk maçında Hatay Büyükşehir Belediyesi ile karşılaşan sporcularımız karşılaşmadan 11-7 galip ayrıldı. Takımımız, ikinci maçında İstanbul temsilcisi Yeşilyurt Spor Kulübü'nü 11-9 ve üçüncü maçında da Gaziantep temsilcisi Dolphin Spor Kulübü'nü 15-4'lük skorlarla geçerek müsabakalara damga vurdu. Yarı finalde Adana temsilcisi Adanus Spor Kulübü'nü iyi bir mücadeleyle yenen takımımız 13-10'luk skorla finale yükseldi.
U17 MİLLİ TAKIMINDALAR
Büyük Bayanlar 2. Lig final müsabakalarına katılan en geç kadroya sahip olan takımımız, son gün final müsabakalarında, İskenderun Spor Kulübü ile karşılaşarak şampiyonayı 2. olarak tamamladı. Müsabakalar sonucunda sporcularımız Nazlıcan Uysal ve Çağla Özden U17 Bayan Milli Takım aday kadrosu kampına davet edildi. Gelecek için ümit vadeden sporcuların yetiştiği Antalyaspor bayan sutopu takımı, Türkiye'nin en iyi altyapısına sahip olduğunu bir daha kez daha ispat etti.

© 2022, Antalyaspor Resmi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır.