Triatlon Takımımız Sezona Madalyalarla Başladı
Antalyaspor
23.02.2022 - 14:09, Son Güncelleme:

Triatlon Takımımız Sezona Madalyalarla Başladı

Türkiye Triatlon Federasyonu'nun geçtiğimiz yılın aralık ayında açıkladığı yarış takvimine göre başlayan sezon, ilk yarış olan 20 Şubat İzmir Duatlonu ile başladı.

Resmi federasyon yarışının ilk ve tek duatlon yarışı olan İzmir Duatlon'u 20 Şubat pazar günü koşuldu. İzmir İnciraltı Kent Ormanı'nında sabah serinliğinde koşulan yarış, mesafesi ile olimpik nitelikteydi.

ANTALYASPOR'DAN DUATLON KÜRSÜSÜ

İzmir'deki zorlu yarışa katılan takım sporcularımızdan Bahadır Tama, 02.14.18'lik süresi ile hem genel klasman hem yaş grubunda birinci gelerek iki altın madalya kazandı. Öztan Velipaşalar ise 02.20.19'luk süresi ile yaş gurubu üçüncülüğü kazanarak bronz madalya aldı. Velipaşalar aynı zamanda yarışı genel klasman 6.'sı olarak bitirdi. Bir diğer sporcumuz Mehmet Zahit Pişirici ise 02.45.13'lük süresi ile başarılı bir şekilde yarışı tamamladı. Bu sonuçlar ile birlikte Antalyaspor Triatlon Takımımız Talya Bitkisel Ürünler sponsorluğu ile 2019 yılında başladığı başarılı grafiği bu sezon da sürdüreceğini gösterdi.

MERSİN TRİATLONUNA HAZIRLIK

İzmir Duatlonu'nun ardından koşulacak ve sezonun ilk triatlon yarışı olacak olan Mersin Yenişehir Triatlon'u için hazırlıklara başlayan sporcularımız, bu yarışta da etkili bir performans ortaya koyarak puan cetvelinde iyi bir yer elde etmeyi hedefliyor.

© 2022, Antalyaspor Resmi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır.