Triatlon Takımımız Sezonu Madalyalarla Açtı
Antalyaspor
18.04.2022 - 17:19, Son Güncelleme:

Triatlon Takımımız Sezonu Madalyalarla Açtı

Antalyaspor triatlon takımımız şubat ayında koşulan İzmir Duatlonu'nda elde ettiği başarıların ardından sezonun ilk triatlon yarışı olan Mersin Yenişehir Triatlonu'nda yarıştı.

Türkiye Triatlon Şampiyonası'nın ilk ayağı olan ve Mersin Marina'da başlayan yarışta ilk olarak 1500 metre yüzen sporcular, 40 kilometre bisiklet parkurunu pedalladıktan sonra 10 kilometre koşu ile zorlu yarışı tamamladılar.

Tatiana Vukolova, Osman Demiratar, Mustafa Çelik, Necati Şevik, Şükrü Sinan, Cemil Yıldızhan, Mehmet Zahit Pişirici, Bahadır Tama ve Öztan Velipaşalar'dan oluşan Antalyaspor triatlon takımımız, Talya Bitkisel Ürünler sponsorluğunda yükselişini sürdürerek bu yarışta da kürsüye ulaştı.

Kırmızı beyazlı sporcularımızdan Bahadır Tama, genel klasman ve kendi yaş grubunda birinci gelerek iki altın madalya kazanırken, diğer başarılı sporcularımız Öztan Velipaşalar ve Cemil Yıldızhan kendi yaş gruplarında üçüncü olarak bronz madalyaya ulaştılar. Ayrıca bu yarışta Öztan Velipaşalar genel klasman beşinciliğini de elde etti.

Antalyaspor triatlon takımımız Türkiye Triatlon Şampiyonası'nın final yarışında 20-21 Ağustos tarihlerinde Eğirdir'de yarışacak.

© 2022, Antalyaspor Resmi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır.