Triatlon Takımımızdan 5 Madalya
Antalyaspor
16.09.2019 - 14:03, Son Güncelleme:

Triatlon Takımımızdan 5 Madalya

Antalyaspor triatlon takımımız, bu yıl 13'üncüsü düzenlenen Kuşadası Triatlonu'ndan başarılı sonuçlarla döndü. Kuşadası Belediyesi ile Türkiye Triatlon Federasyonu'nun düzenlediği yarışa Talya Bitkisel Ürünler'in desteğiyle katılan takımımızda, Mehmet Zahit Pişirici, Cemal Şahin, Sabri Yiğit Üfler, Bahadır Tama, Saliha Yüksel Tama, Ayhan Tama, Hediye Tama, Mustafa Çelik, Cemil Yıldızhan, Nuri Acar, Soner Oralkasım ve Mustafa Çelik yer aldı.
2 ALTIN, 1 GÜMÜŞ, 2 BRONZ
750 metrelik yüzme etabıyla başlayan yarış, 20 kilometrelik bisiklet etabı ile devam etti ve 5 kilometrelik koşu etabıyla tamamlandı. Etkili olan fırtına sebebiyle yüksek dalgalara kulaç atan sporcular, bisiklet etabında hem rüzgar hem de dik yokuşlarla mücadele etti. Yarış sonunda Bahadır Tama genel klasmanda gümüş, 30-34 yaş grubunda altın madalya aldı. Nuri Acar 40-44 yaş grubunda altın madalya alırken bir diğer 40-44 yaş grubu sporcumuz Necati Şevik ise bronz madalya sahibi oldu. Ayhan Tama da 60-64 yaş grubunda bronz madalya elde etti. Mustafa Çelik 50-54 yaş grubunu sekizinci, Mehmet Zahit Pişirici ise 30-34 yaş grubunu dokuzuncu olarak bitirdi.
FİNAL ALANYA'DA
Bir sonraki yarış, 5-7 Ekim de Alanya'da olacak ve bu senenin final yarışı koşulacak. Burada yaş grubu takım ve yaş grubu bireysel final sonuçları da belli olacak. Takımımız, Alanya için hazırlıklara bugünden itibaren başladı.

© 2022, Antalyaspor Resmi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır.