13 Haziran
13.06.2024 13:40:59
Genç Atletlerimiz U18 Kulüpler Ligi’ni Kupa ile Tamamladı

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından ulusal çapta düzenlenen ve Türk atletizminin geleceği için önemli bir referans noktası olan U18 Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası Ligi Final Yarışları 11-12 Haziran 2024 tarihlerinde İzmir'de düzenlendi. Yarışlarda ülkemizin tecrübeli ekiplerine karşı mücadele eden atletlerimiz Erkekler kategorisinde beşinci sırayı alırken; Kadınlar'da ise üçüncü olarak armamızı kürsüye taşıma başarısını gösterdi.

İzmir Atatürk Stadında 2 gün boyunca süren organizasyona 11 Kadın ve 13 Erkek takımı olmak üzere toplam 24 ekip katıldı. 13 Kadın ve 14 Erkek sporcumuzun takım antrenörlerimizin taktikleri ile mücadele ettiği müsabakalar sonucunda toplam 158 puan toplayan Erkek takımımız 8 takımı arkasında bırakarak beşinci sıraya adımızı yazdırdı.

Yüksek sıcaklık derecelerinin atletleri zorladığı organizasyonda ter döken kadın takımımız ise 147 puan toplayarak üçüncülük kupasını kulübümüze kazandırırken; sağladıkları gelişimi ulusal çapta kanıtlamış oldular.

Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası Ligi Final Yarışlarından U18 takımları ile bir üçüncülük bir de beşincilik elde eden atletlerimiz, içerisinde bulunduğumuz Haziran ayı sonunda Ankara'da düzenlenmesi planlanan U16 Kulüplerarası Türkiye Şampiyonasından da derece ile ayrılmayı hedefliyor.