17 Mart
17.03.2017 14:10:33
Antalyasporumuz Seyirci Rekoru Kırmaya Hazırlanıyor

Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’ndeki antrenmandan sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkanımız Ali Şafak Öztürk, 19 Mart Pazar günü Beşiktaş ile oynayacakları maçta seyirci rekoru kıracaklarını söyledi.

 

Beşiktaş’ın dün Olympiakos’la oynadığı maçta gayet iyi bir performans ortaya koyduğunu söyleyen Başkanımız Öztürk, “Beşiktaş güçlü bir takım. Ligin lideri ve gidişat olarak da gayet iyi ilerleme kaydediyor. Biz de güçlü bir takımız ve kendimize inanıyoruz. Ligin ilk yarısında oynadığımız maç da bunu gösteriyor” dedi.

 

“KALKAVAN İÇİN ÖNYARGIMIZ YOK”

 

Hakem Mete Kalkavan’ın Beşiktaşlı kimliğiyle tanınması yönünde sorulan soruya da cevap veren Başkanımız Öztürk, “Mete Bey’in Beşiktaşlı olarak anılması da aslında çok rahatlatıcı bir konu olmuyor bizim için. Ancak düşüncemize göre geleceği olan bir hakem. Kariyerini de düşünüyor aynı zamanda. Ben, iyi bir performans sergileyeceğini düşünüyorum. Biz de bunu maçtan sonra göreceğiz. Ama bizim bir önyargımız yok” şeklinde konuştu.  

 

“TARAFTARIMIZIN STADI DOLDURACAĞINA İNANIYORUZ”

 

Geçtiğimiz haftalarda oynanan Galatasaray maçındaki bilet fiyatlarının yüksek olduğu konuşulurken Beşiktaş maçında oldukça indirime gittikleri yönünde hatırlatma yapan basın mensubuna da yapılan eleştiriler konusunda konuşan Başkanımız Öztürk, “Bu konuyla ilgili doğru karar verdiğimize inanıyoruz. Stadın da dolmasıyla doğru bir karar olduğunu hep birlikte göreceğiz. Yaklaşık 1000 bilet kaldı. Taraftarlarımızın da stadı dolduracağının inancındayız” ifadelerini kullandı.  

 

“HEDEFİMİZ TARAFTARIMIZDI”

 

Bilet fiyatlarında indirimin Antalyaspor taraftarının baz alınarak verilmiş bir karar olduğunun altını çizen Başkanımız Öztürk, “Burada kamuoyunun da bilmediği bir nokta var. Bulunduğu tribünün ancak yüzde 30 üzerinde misafir takıma bilet fiyatı uygulayabiliyorsunuz.  Sezon başında kombine alanlar mağdur olmasın diye İstanbul takımlarıyla oynanan maçlarda yüksek fiyat politikamız vardı. Kombineler de satıldığında biz yönetimde değildik ve dolayısıyla fiyatları belirleyen biz değildik” dedi.

 

“SEYİRCİ SAYISIYLA REKORU KIRACAĞIZ”

 

Bu maçın seyirci sayısıyla Antalyaspor rekoru olacağını belirten Başkanımız Ali Şafak Öztürk, “Beşiktaş maçının karnaval havasında geçmesini ve gerçekten güzel bir futbol şöleni havasında geçmesini istiyoruz. Futbol kültürünün de Antalya’ya oturmasında bu ve bunun gibi maçların büyük rol oynayacağı düşüncesindeyiz” şeklinde sözlerine devam etti.

“TAKIM AVRUPA İÇİN OYNUYOR”

 

Antrönürümüz Rıza Çalımbay’ın basın açıklamalarında ligi ilk 10 içerisinde bitirme hedefi olduğunu ancak yönetimin de yaptığı açıklamalarda ligi ilk 5’te bitirmek ve UEFA hedefi olduğunun söylendiğini hatırlatan basın mensubuna da konuşan Başkanımız Öztürk, “Hocamız en az bizim kadar UEFA’yı ve ilk 5’i hedefliyor. İlk 8 haftada 3 puanla ligin sonuncusuyduk. Umutsuz vaka olarak değerlendiriliyorduk ilk başlarda. Buralara gelmek çok güzel bir olay. Gereksiz baskı uygulamamak gerekiyor takıma. Çünkü takım zaten Avrupa için oynuyor” dedi.

 

Futbol