24 Mayıs
24.05.2019 16:59:11
Bülent Korkmaz: Tüm Sezonun Emeği

Teknik Direktörümüz Bülent Korkmaz, hem 26 Mayıs Pazar günü ligin son haftasında oynanacak olan Fenerbahçe karşılaşmasını, hem de tüm sezonun değerlendirmesini yaptı. Atilla Vehbi Konuk Tesisleri'nde basın mensupları ile buluşan Korkmaz, Fenerbahçe maçında alacakları 1 veya 3 puanla ligi 5'inci ya da en kötü ihtimalle 7'nci bitireceklerini belirterek, sezon başının ilk iki haftası dışında sıralamada hep ilk 10 içerisinde yer aldıklarını hatırlattı.

SEZONU İYİ BİTİRMELİYİZ

Korkmaz, oyuncuların gösterdiği performansın kendilerini buraya getirdiğini, futbolcularına saha içi ve saha dışı davranışlarından dolayı teşekkür ettiğini belirterek, “Çok güzel bir sezon geçirdik. Oyuncularla beraber doğru işler yaptık. Şimdi de sezonu başarılı şekilde noktalamak istiyoruz” diye konuştu.

BAŞKAN VE YÖNETİME TEŞEKKÜR

Başkan Ali Şafak Öztürk ve yönetim kurulunun zor bir dönemde sorumluluk aldığına işaret eden Korkmaz, “Ali Şafak Öztürk ve yönetimi tam zamanında görevi devralarak ellerini değil, tüm vücutlarını taşın altına koydu. Başarılması kolay bir iş değildi. Başkanımızın ve yönetimimizin desteği nedeniyle onlara da teşekkür etmeliyiz” ifadelerini kullandı.

KONSANTRASYON SORUNU YAŞADIK

Ligin ilk yarısında 27, ikinci yarısında ise 18 puan topladıklarını belirten, ligde yedikleri 52 golün çoğunluğunu farklı mağlup oldukları 7 maçta kalelerinde gördüklerini aktaran Korkmaz, bu durumun da konsantrasyon eksikliğinden kaynaklandığını dile getirdi. Bu istatistiğin gelecek yıl için kendilerine ışık olduğunu anlatan Korkmaz, “Gelecek yıl sonuç ne olursa olsun konsantrasyonumuzu daha da yükseltmeliyiz” dedi.

YAŞ ORTALAMASI DÜŞECEK

Takımın yaş ortalamasının en yüksek ilk 5 takım içinde olduğunu ancak koşu mesafelerinde en iyi 8 takımdan biri olduklarının altını çizen Korkmaz, “Bu da fiziksel olarak doğru çalıştığımızı gösteriyor. Takımın dinlenmesini de iyi yapmışız. Gelecek sezon doğru yapılanma, planlanma, transfer yaparak, takımın yaş ortalamasını düşürerek, daha kompakt ve iyi bir takım yaratmalıyız” diye konuştu.

AİLE BAĞLARIMIZ YÜKSEK

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Korkmaz, sözlerini şöyle sürdürdü; “Takımlar artık birbirlerini çok iyi analiz ediyor. Teknik direktörler, futbolcular kendilerini geliştiriyor. Doğru transfer yapanlar, doğru işler yapanlar yukarıya doğru çıkıyor. Birbirini seven, aile bağları yüksek bir takımız. Böyle olan takımlar kazanıyor. Kendi içlerinde gerçekten takıma sahip olan, şehri benimseyen, oynasa da oynamasa da takımın bir parçası olduğunu hisseden bir oyuncu grubu oluşturursanız teknik direktörlerin işi rahat oluyor.”

TAKIMIN BAŞINDAYIM

Başkan Öztürk'ün kendilerine gelecek yıl devam etmeleri için devre arasında teklif yaptığını kaydeden Öztürk, “Başkanıma ‘Puanımızı görelim ondan sonrası problem olmaz' dedim. Bir sıkıntı yok. Uzun süreli bir kontrat olursa Süper Lig'deki sıralama hedefimizi ilerleyen yıllarda daha rahat görebiliriz. Gelecek yıl da takımın başında olacağım. Bir sorun yok” dedi.

FUTBOLCU İZLEMEYE DEVAM EDİYORUZ

Gelecek yıl için transfer çalışmalarına ligin ikinci yarısından itibaren başladıklarını anlatan Korkmaz, “Transferin planlamasını yaptık. Raporu verdik. Futbolcu izlemeye devam ediyoruz. Mevkileri de belirledik. İnşallah seneye hem daha güçlü hem daha iyi oynayan bir takım oluşturmak için uğraşıyoruz. İnşallah düşündüğümüzü yaparız” ifadelerini kullandı.

TEKNİK DİREKTÖR İÇİN ÖNEMLİ

İlk kez bir takımın başında sezon başından sonuna kadar çalıştığının, Antalyaspor'un da Mehmet Özdilek'ten sonra ilk kez bir sezonu bir teknik adamla bitirdiğinin hatırlatılması üzerine ise Korkmaz, “Doğru. Uzun süre sonra Antalyaspor da ilk defa bir teknik direktör ile sezonu tamamladı. Benim için olumlu ya da olumsuz her şey bir tecrübedir. Yaşaya yaşaya tecrübe sahibi oluyoruz. Sezon sonunu görebilmek Türkiye'de bir teknik direktör için önemlidir. Bundan dolayı da son derece mutluyum. İnşallah bu durum sonraki senelerde de devam eder” açıklamasını yaptı.

Futbol