23 Mart
23.03.2017 17:26:10
Demirören ve Terim'den, Atilla Vehbi Konuk Tesislerimize Ziyaret

2018 Dünya Kupası Elemeleri’nde 24 Mart 2017 Cuma günü Finlandiya ile karşılaşacak olan A Milli Takımımızın maçı nedeniyle Antalya’da bulunan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekili Ali Dürüst, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim Antalyaspor’un 7 Ocak’ta açılışı yapılan Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’ne konuk oldu.

 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile Antalyaspor A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şafak Öztürk’ün ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette Antalyaspor Vakfı Başkanı Dündar Uluğkay, Antalyaspor Asbaşkanları İsmail Bilal, Bora Terzioğlu, Nurettin Ünal, Şefik Öz, Antalyaspor Yönetim Kurulu Üyeleri Sabri Ünver, Nadire Konuk Akıncıoğlu, Emin Hesapçıoğlu, Salih Peker, Mehmet Akdağ’ın ve A Futbol Takım Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Sportif Direktör ve Genel Menajer Servet Çavuşoğlu, Genel Koordinatör Oya Ayçetin ve Kulüp Genel Müdürü Adem Kart da hazır bulundu.

 

“İYİ TESİS KALİTELİ FUTBOLU VE OYUNCUYU GETİRİR”

 

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, “Öncelikle Menderes Başkan’a böyle bir tesis kazandırdığı için teşekkür etmek gerekiyor. Harika bir tesis yaratmış. Avrupa’daki sayılı futbol kulüpleri tesislerinden biri olmuş. Her zaman söylediğim gibi; belediyeler kulüplere maddi kaynak yerine tesis kaynağı yaratmasının kulüpler için uzun vadede çok daha faydalı olacağı düşüncesindeyim. Keşke her takımımız tesislerini yenileyebilse ve belediyeler Anadolu takımlarında tesisleşme konusunda destek olabilse. İyi tesisler kaliteli futbolu ve oyuncuyu getirir. Bunun sonucunda da Türk futbolunun kalitesini yükseltir. Ben bu tesisin hem Antalyaspor Kulübü’ne hayırlı olmasını diliyorum hem de Menderes Başkan’a spora böyle bir katkı sağladığı için teşekkür ediyorum” dedi.

 

“AVRUPA STANDARTLARINDA BİR TESİS OLMUŞ”

 

Antalyaspor’un Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’nin Avrupa standartlarında bir tesis olduğunu ve ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, “Gerçekten muhteşem bir tesis olmuş. Türkiye’nin, böyle tesislere ihtiyacı var. Menderes Türel’e Antalya’ya böyle bir tesis kazandırdığı için teşekkür ediyoruz. Ayrıca Antalyaspor’dan emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletiyorum. Yeni tesisin, takıma da yansıdığı ortada. Bu tip yeniliklerin ve tesisleşmenin gerek yönetime gerek tesise gerek basına gerek seyirciye önemli bir katkıdır. Son olarak şunu eklemek istiyorum; Atilla Vehbi Konuk Tesisleri Avrupa standartlarında bir tesis olmuş. Kulüp olarak güzel neticelere ev sahipliği yapmanız dileğiyle” dedi.
 

 
Futbol