20 Kasım
20.11.2020 17:39:40
Öztürk ve Yanal’dan Ortak Hedef

Fraport TAV Antalyasporumuzun Başkanı Ali Şafak Öztürk ve Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, düzenlenen imza töreni ve basın toplantısında kulübümüzü vizyonunu ve hedeflerini paylaşarak, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Antalya Stadyumu'nda gerçekleştirilen törende konuşan Başkanımız Öztürk, Ersun Yanal ile birlikte uzun vadeli başarı elde etmek istediklerini, anlaşmanın süresini bu sebeple 3.5 yıl yaptıklarını ifade etti.

ŞAMPİYONLUK YAŞAMIŞ BİR HOCA

Camiadan sabırlı olunmasını isteyen Başkanımız Öztürk, 1.5 yılın sonunda uzun soluklu başarıların ilk adımının gelmesini beklediklerini ifade etti. Yanal'ın önemli başarılara imza attığını ifade eden Başkanımız Ali Şafak Öztürk, "Fenerbahçe ile şampiyonluk yaşadı. Anadolu kulüplerinde de ciddi başarılara imza attı. Hem şu ana kadar geldiği yolda yarattığı başarılar hem de hocamızın hedefleri ile bizim hedeflerimizin benzer olmasından dolayı çok güzel bir frekans uyuşması oldu. Bizim planımız genç ve Türk oyuncuları Türk futboluna kazandırmak. Bunu da sportif başarıyla beraber yapmak istiyoruz. 1 sene Avrupa'ya giden, sonra düşmemeye oynayan bir kulüp olmak istemiyoruz. Başarıya açız. Biz bu planlamayı uzun süreli düşünüyoruz. Kulübün ciddi sportif başarı yakaladığı zamanlar oldu ama devamlılığı yoktu. Biz bu devamlılığı sağlamak istiyoruz. Sabır her şeyden önemlisi" dedi.

1.5 YIL SONRA HER SENE BAŞARI HEDEFİ

Fraport TAV Antalyaspor'un tarihinde az sayıda Avrupa'ya gittiğini hatırlatan Başkanımız Ali Şafak Öztürk, "İlk dönem olarak 1.5 sene koyuyoruz. Daha kısa sürede başarı gelirse de 'hayır' demeyeceğiz. Bu kulübü her sene Avrupa'ya oynayan hale getirmek istiyoruz. 1.5 sene sonra sürekli Avrupa kupalarında yer alan bir kulüp haline gelmek istiyoruz" diye konuştu.

ANTALYASPOR'DA OLMAK HEYECAN VERİCİ

Takımımızın yeni teknik direktörü Ersun Yanal da Antalyaspor ve Öztürk ailesiyle yola çıkılmasının kendisi açısından heyecan verici olduğunu belirterek, "Kulüpler artık başka bir şeye evrilmesi gerekiyor. Türkiye'deki kulüplerin durumları ortada. Kulüplerin yapıların, düzenlerin artık eskisi gibi olmayacağı aşikar. Hepsi borç içerisinde. Bunu yönetebilmek kabiliyetini yitirmiş durumdalar. En önemlisi bugün geldiğimiz noktadaki pandemi süreci. Burada ne kadar doğru bir pozisyon aldığımızı gösteriyor. Kulübün bugün yönetilme şekli, önemli bir yatırımcı ile kendi markası birleşmiş. Başkanımız ve ailesi bunu gerçekleştirmiş durumda. Bize düşen bunun vadesini, planını, programını doğru yapabilmek. Genç oyuncu yetiştirmek adına çaba sarf etmek ve uzun süreli başarıyı kalıcı hale getirmek temel hedefler olacak. Biz, başarılı olacağımıza inandığımız için buradayız. Ligde kalıcı bir sıralama içerisinde olacağı güçlü bir Antalyaspor ve sürekli Avrupa'ya gidecek bir takım istiyoruz" ifadelerini kullandı.

GENÇ OYUNCULARA ÖNEM VERECEĞİM

Antalyaspor'un belli bir başarı standardının olması gerektiğini ifade eden Yanal, "Bütün kariyerinde takımların genç oyuncu kazanmasına önem verdiğinin altını çizen Yanal, "Bugün ilk heyecan Antalyaspor'un bu yatırımı yapması oldu. Altyapıda değer verdiğim çalışma arkadaşlarım var. Genç oyuncu kazanma yöntemlerini uygulayacak ve bunu sürekli hale getirebilecek bir Antalyaspor hedefimiz var. Yarışabilecek, mücadele edebilecek, ligde kalıcı bir sıralamanın içinde olabilecek ve bunu her geçen gün yukarıya taşıyacak güçlü bir Antalyaspor oluşturmak ve Avrupa'da temsil etmek en büyük hedefimizdir. Sürdürülebilir başarı diyorum. Bir markayı oluşturduğunuzda o markanın artık başka kümesi olmaz. O markayı yukarıya taşımak orada tutmak istiyorsanız o marka hep orda kalacaktır, düşmeyecek. Her yıl zirvenin takımı ve örnek yapısıyla birçok kulübün ilham alacağı bir kulüp olmalıyız. Bu bir zaman işi. En az 1.5 yıl içerisinde biz burada olacağız diyebilecek bir ortam yaratacağız" diyerek sözlerini noktaladı. Başkanımız Ali Şafak Öztürk ve Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, daha sonra basın önünde sözleşme imzalayarak birlikte poz verdi. Antalya Stadı'nın zeminini kontrol eden Öztürk ve Yanal, soyunma odalarında ve stadın iç mekanlarında da incelemelerde bulundu.

Futbol